09.02.2012 - 13:04 | redakcia
Basgitarista americkej rockovej skupiny Deftones Chi Cheng, ktorý sa vážne zranil pri automobilovej nehode, sa postupne preberá z kómy. Po vyše troch rokoch hlbokej, respektíve ľahkej kómy začal hýbať končatinami a reaguje na zvuky. Na pokyn lekárov už dokáže zodvihnúť nohy. Hudobník však stále nedokáže rozprávať ani sa celkovo hýbať a z času na čas upadá do bezvedomia.
Chi Cheng upadol do stavu hlbokého bezvedomia 3. novembra 2008, kedy ho hospitalizovali v San Jose. Lekári však už po pár dňoch skonštatovali, že by sa mal takmer úplne zotaviť. Po siedmich mesiacoch v nemocnici ho prepustili z jednotky intenzívnej starostlivosti. V máji 2010 začal reagovať na svetelné podnety a mierne hýbať končatinami.
Skupina Deftones, ktorá vznikla v roku 1988, po Chengovej nehode zrušila všetky naplánované vystúpenia. Po prvý raz bez neho koncertovali až v apríli 2009, pričom na Chengov post nastúpil Sergio Vega. Kapela Chenga po nehode intenzívne podporuje a to aj tým, že rôznymi formami, najmä benefičnými vystúpeniami, získava peniaze na jeho liečbu. Pre tento účel muzikanti založili nadáciu One Love For Chi.
Deftones - Diamond Eyes
Zdroj: SITA
Foto: Superiorpics.com (Š. Wenn)