Fvck_Kvlt novým klipom búra všetky konvencie. Album zverejní dnes o polnoci. "Úrovní na odkrývanie je v ňom mnoho. Ktorá z nich bude pre vás dominantná závisí od toho, na čo sa počas počúvania sústredíte najviac. Preto ho nemôžem vysvetliť celý v jednom popise. Ale to ani nechcem. Chcem dať všetkým priestor aj pre vlastné interpretácie," napísal Denis Bango alias Fvck_Kvlt v statuse, s ktorým zverejnil pilotný videosingel. "Jediný odkaz, ktorý chcem, aby bol z tohto albumu jasný všetkým rovnako, je (pozor, greek philosophy drop): Jednota v rozmanitosti."

Túto hlavnú myšlienku nahrávky provokatívne ilustruje videoklip k skladbe Boh stojí pri nás podvratných. Raper a producent, ktorý je tiež spevákom punkovej skupiny The Wilderness, sa v novinke od zadymených trapových beatov posunul k surovej energii a zbesilosti rave music a vizualite kultových filmov 90. rokov ako Trainspotting, Kids alebo Strach a hnus v Las Vegas. Odkaz skladby a klipu je však výsostne súčasný a veľmi dôležitý.

Producentkou a režisérkou klipu je Dominika Demovič, kameru a strih mal na starosti Filip Dočekal. Album s názvom Cigán nájdete od polnoci na všetkých streamovacích službách a na Bandcampe.

Text: Patrik Marflák (zdroj citácií: Facebook.com/fvckkvltcrew)