Hlavná stránka

>

Magazín

>

Názory

>

Zmoknutá Čírová na Miss Slovensko: Nový vrchol slovenskej playbackovej scény?

Zmoknutá Čírová na Miss Slovensko: Nový vrchol slovenskej playbackovej scény?

15.04.2013 - 16:00 | Patrik Marflák

Ak chcete štúdiovú nahrávku, pustite si CD alebo mp3ku. Ak chcete autentický živý spev a inštrumentálne výkony, choďte na koncert. A ak chcete výsmech speváckemu umeniu, zapnite si niektorú z televíznych šou s hudobnými hosťami. Vždy sa medzi nimi nájde niekto, kto rád stojí na pódiu a znie ako svetová superhviezda, aj keď na to nemá.


Do tejto kategórie sa aktuálne zaradila aj Mária Čírová, ktorá počas finálového večera Miss Slovensko 2013 veľkolepo "odspievala" coververziu piesne Impossible od Shontelle. Ilúzia speváckej divy bola natoľko dokonalá, až by jeden uveril, že je to naozaj naživo. Nie je to však najľahšia skladba a Čírovej vystúpenie v relácii Hemendex na Rádiu Expres vlani ukázalo, že na ňu hlasovo nestačí.

Vystúpenie na Miss Slovensko zase svedčí o tom, že s vopred pripravenou nahrávkou sa dá zvládnuť všetko, dokonca aj pod efektným búrkovým mračnom, pod ktorým by sa azda viac hodilo spievať svoj vlastný, aj keď už značne opočúvaný hit. Mimochodom, podobné počasie mala vlani v novembri aj Rihanna v britskom X Factore.

Speváci v štúdiu, herci na pódiu

Na obranu spevákov sa často argumentuje, že playback je požiadavkou televízií, a je fakt, že tvorcovia zábavných šou tento obľúbený kúzelnícky trik ovládajú znamenite - najmä ak má interpret aj kus hereckého talentu. Sú však aj interpreti, ktorí nechcú ukazovať herecké, ale spevácke umenie, a takéto vystúpenie radšej odmietnu, ako by mali divákov klamať. Rozdiel medzi skutočnými a vymyslenými speváckymi divami je v tom, že tie prvé neklamú, a preto na koncertoch nesklamú a ponúknu presne to, čo od nich čakáte. Ale čo na tom záleží, keď väčšine (nielen) Slovákov stačí pozerať hudbu v telke?


Autor: Patrik Marflák
Foto a video: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti