Hlavná stránka

>

Magazín

>

Názory

>

Povedz mi, čo počúvaš: Rudi Rus

Povedz mi, čo počúvaš: Rudi Rus

15.11.2017 - 14:00 | Renat Khallo

Rudi Rus je vo svete hudby známy najmä ako moderátor relácie Headbanger_FM, jedinej metalovej šou v slovenskom rozhlasovom éteri. Okrem toho o tvrdej hudbe píše pre portál Metalopolis.net a časopis .týždeň. Hudbu doslova žerie a to nielen tú, spojenú s ťažkým kovom.


Miluje tiež literatúru a vlastne umenie ako celok. Často ho vídať aj pri stole niektorej z bratislavských kaviarní, kde chodí piť svoj obľúbený nápoj, kávu. My sme sa ho opýtali, čo v posledných dňoch pôsobí radosť jeho ušiam.

Spomenul niekoľko nedávno vydaných albumov, z ktorých sa teší o to viac, že sa s nimi často spájajú aj krásne koncertné zážitky, či už tie minulé alebo plánované na najbližšie dni. Snáď sa necháte jeho výberom inšpirovať aj vy.

Dž Dž Dž Džent!
The Contortionist - Clairvoyant

"Veľmi sa mi páči celé toto post-djentové pnutie v modernej gitarovej muzike. Veľmi často čisto inštrumentálne zoskupenia bláznivých dvadsiatnikov (Plini, David Maxim Micic, Polyphia, Intervals, Nick Johnston a mnoho ďalších) vyrážajú svojím umením dych, zvlášť na koncertoch. Novinka od Američanov The Contortionist je pre mňa v tomto smere absolútnou špičkou. Okrem šialených inštrumentálnych zručností predvádzajú aj citlivé kompozičné a aranžérske zručnosti."


Progresívna malina 
Leprous - Malina

"Nórski miláčikovia. Radosť sledovať ako rastú z jedného albumu na druhý. Aj koncertne - na prvých sólových vystúpeniach v Bratislave sme na nich boli tak päťdesiati, na tom ostatnom v MMC to už boli štyri stovky divákov. Škoda, že k nám neprídu s Malinou, tohtoročným klenotom progresívnej gitarovej hudby. Sobotný výlet do Viedne na kombináciu Leprous a islandských machrov Agent Fresco však bude rozhodne odmenený nezabudnuteľným zážitkom."


Keď raz vidieť nestačí
Amenra - Mass VI

"Minulú stredu som vedel, do čoho idem. Belgických zaklínačov som zažil už na festivale Brutal Assault. Aj tak som počas ich viac než hodinového nového koncertného programu miestami nedýchal. Totálna ťažoba, temnota, bahno, zloba, skaza, a zároveň neskutočne oslobodzujúci, katarzný zážitok. Mass VI patrí k tomu najlepšiemu, čo si môžete zohnať v celom sludge-core-neurosisovskom žánri."


Najlepší soundtrack jesene
Satyricon - Deep Calleth Upon Deep

"Satyr a Frost mi pripravili absolútny soundtrack k tohtoročnej jeseni. Žiadnu z nahrávok som v posledných týždňoch nepočúval častejšie. Krehkosť a sila, progresivita aj temné korene v minulosti, riffy, groove, krásne melódie, black metal aj rock'n'roll aj vážna hudba. Všetko tam je."


Od black metalu k sebe samým
Sólstafir - Berdreyminn

"Pamätám si ich ako pomerne obskúrne blackmetalové zoskupenie z vtedy ešte exotického Islandu. Čím viac sa odkláňali od čierneho kovu a zvýrazňovali svoj pôvod a záľubu vo filmovej hudbe morriconeovského strihu, tým to bolo zaujímavejšie. Novinka ide v tomto zatiaľ najďalej. Krásne hrejivá a súčasne stále dostatočne tvrdá a divoká produkcia. Blížiaci sa viedenský koncert s dánskou divožienkou Myrkur je veľkým lákadlom."


Prečítajte si tiež: Povedz mi, čo počúvaš: Jeho Skromnosť Svetozár Korbeľ

Autor rubriky: Renat Khallo
Foto: archív Rudiho Rusa


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti