Hlavná stránka

>

Magazín

>

Názory

>

Český slávik 2013: Gott sa vrátil na vrchol, nude nezabránil Kraus ani holý zadok

Český slávik 2013: Gott sa vrátil na vrchol, nude nezabránil Kraus ani holý zadok

24.11.2013 - 12:00 | Martina Šimoňáková

Po minuloročnom napätom programe sa diváci Českého slávika tentoraz dočkali trápnej šou pripomínajúcej nebohého slovenského Slávika. Víťazstvo v kategórii Spevák získal po minuloročnom striebre Karel Gott, ktorý tesne porazil Tomáša Klusa a stal sa zároveň Absolútnym slávikom. Veľký večer však mala najmä kapela Kryštof.


Priamy prenos z odovzdávania cien Český slávik 2013 sprevádzali od začiatku technické problémy a ani scenárista a moderátor Jan Kraus nemal práve najlepší deň. Program obsahoval množstvo vtipov a situácií, ktoré očividne nepochopilo ani prítomné obecenstvo, keďže si často vymieňali pohoršené pohľady. Rovnako programu nepomohli ani samotné výsledky ankety, ktoré priniesli veľmi málo prekvapení či nových tvárí, navyše najväčší víťazi - Gott a skupina Kryštof - kvôli koncertom neboli na odovzdávaní prítomní a prihovárali sa k fanúšikom len cez dokrútky.

Holý zadok, trápne vtipy a očakávané víťazstvo Lucie Bílej
 
Tvorcovia programu divákov rozhodne nešetrili a rozhodli sa pritvrdiť hneď na úvod pri odovzdávaní strieborného slávika v kategórii Speváčka, keď herec Petr Čtvrtníček ukázal svoj holý chrbát a zadok vytŕčajúci z vystrihnutej časti obleku. Cenu z jeho rúk prebrala Lucie Vondráčková. Tá dokonca požiadala Čtvrtníčka, aby jej doprial ešte raz pohľad na odhalené pozadie. Napokon vo svojej ďakovnej reči len odkázala svojmu synovi, že maminka poďakuje za "vtáčka" a príde domov. Ak po tom veľmi túžite, môžete si túto časť programu pozrieť TU.

Následne prišiel Jan Kraus odovzdávať hlavnú cenu v ženskej kategórii v čiernej parochni, oblečený vo večernej róbe a červených lodičkách. Úroveň do programu priniesla až víťazka a 16-násobná držiteľka zlatého slávika Lucie Bílá, ktorá má za sebou podľa vlastných slov úspešný rok. Na konci prenosu vystúpila aj naživo so svojím novým singlom Stop.


V No Name má už českého slávika každý člen

Česi majú šťastnú ruku na výber slovenských interpretov, ktorí spievajú v programe. Po minuloročnom vystúpení nášho veľkého talentu Celeste Buckingham sa predstavila vokálna skupina FragileRichard Müller s pesničkou Nebude to ľahké, samozrejme v a ccapella verzii, ktorú si mohli vychutnať aj fanúšikovia na Richardovom nedávnom turné s názvom HLASY. Na Müllerovi bolo vidieť, že má z tejto spolupráce aj po náročnom dvojmesačnom turné stále veľkú radosť.

Kategória určená pre slovenských interpretov Slávik bez hraníc však žiadne prekvapenie či osvieženie nepriniesla - opäť vyhrala skupina No Name. Líder kapely Igor Timko poznamenal, že to vyzerá tak, že na Slovensku vymreli všetci interpreti a zostali len oni. Zároveň dodal, že cenu majú po tomto ročníku už všetci šiesti členovia skupiny.


Najúspešnejší bol Kryštof so štyrmi oceneniami 

Skupina Kryštof má za sebou mimoriadne úspešný rok. Za všetko hovorí aj fakt, že sa im podarilo za dva dni vypredať koncert pre 6000 ľudí. Zaslúžene sa teda stali po prvýkrat zlatým slávikom v kategórii Skupina, za nimi zostal strieborný Kabát a bronzová kapela Chinaski. Frontman skupiny Richard Krajčo navyše získal bronzového slávika v kategórii Spevák.

Ďalšie dve ocenenia získala havířovská kapela, ktorá je na scéne už 20 rokov, v kategóriách Najhranejšia pesnička rádia Impuls a MTV Videoklip roka za skladbu Cesta, ktorú Kryštof nahrali s Tomášom Klusom. Za skupinu prebral ocenenia ich manažér, ktorý neskrýval dojatie a povedal, že si kapela tieto ceny zaslúži aj za svoj prístup k fanúšikom.


Plážová rozlúčka Nightworku

Svoje posledné televízne vystúpenie mala na Českom slávikovi kapela Nightwork, ktorá už zajtra (25.11.) odohrá vypredaný rozlúčkový megakoncert v pražskej O2 Aréne (Hudba.sk prinesie exkluzívnu reportáž). Kvalitných kapiel, ktoré sa neberú príliš vážne, je v Česku aj na Slovensku ako šafranu a mnohým za bude za Nightwork určite smutno.

Kapela sa však lúči bez pátosu - aj v rámci galavečera bolo jej vystúpenie veľkým osviežením, keď v plážovom prevlečení na scéne s letnou idylkou odohrala kapela skladbu Čauki Mňauki. Skvelý Vojtěch Dyk sa s divákmi rozlúčil so slovami: "To som zase zvedavý, kto dnes vyhrá, ale ono je to jedno. Pestujte zeleninu, pestujte rajčiny."


Gott zlatý aj absolútny s rozdielom 47 bodov

Zlatým slávikom je opäť Karel Gott. Zdá sa, že po minuloročnom prekvapujúcom striebre jeho fanúšikovia nenechali nič na náhodu. Bolo to však tesné - Gott získal svojho 38. zlatého slávika s náskokom iba 47 bodov pred strieborným Tomášom Klusom. Kráľ českej populárnej scény sa stal aj Absolútnym slávikom s počtom 33 044 bodov.

Gott sa odovzdávania cien osobne nezúčastnil, keďže mal prácu v zahraničí, nahral však krátke video. V čase vzniku nahrávky ešte nevedel, akú priečku obsadil a zdalo sa, že si nebol vôbec istý ako to dopadne. Ďakovnú reč zaňho prečítala jeho manželka Ivana, ktorá mala tri verzie - bronzovú, striebornú aj zlatú. Omylom najskôr prečítala striebornú, v zlatej reči však Gott skromnosť odhodil nabok a priznal, že ho baví vyhrávať.

Český slávik bol tento rok vo viacerých ohľadoch podobný so slovenskou verziou ankety. Rovnako ako Slováci aj Česi milujú svoje osvedčené hudobné stálice. Navyše kvalita programu išla rapídne dolu, čo je ďalšia spoločná črta s odovzdávaním slovenských Slávikov. U nás je Slávik už minulosťou, uvidíme ako dlho to ešte bude baviť bratov Čechov.

Prečítajte si: Horúco po Českom slávikovi: Čím Krajčo nahneval Gotta?

Výsledky ankety Český slávik Mattoni 2013:

Speváčka
1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Aneta Langerová 

Skupina
1. Kryštof
2. Kabát
3. Chinaski

Spevák
1. Karel Gott
2. Tomáš Klus
3. Richard Krajčo

Objav roka
Adam Mišík

Najhranejšia pesnička rádia Impuls
Kryštof a Tomáš Klus - Cesta

MTV Videoklip roka
Kryštof a Tomáš Klus - Cesta

Autorka: Martina Šimoňáková
Foto: Tibor Šuchta - archív Hudba / Profimedia


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti