Musica aeterna si koncertom uctí patrónku hudby sv. Cecíliu. 22. november je dňom patrónky hudby a hudobníkov svätej Cecílie, ktorá vstúpila do hudobnej histórie svojím patronátom už v 15. storočí. Atribútom tejto svätice je predovšetkým hudobný nástroj portatív – prenosný organ.

Už šesť rokov tradíciu koncertov vďakyvzdania, venovaných patrónke hudby a hudobníkov sv. Cecílii, pod názvom Sancta Caecilia, oživuje súbor starej hudby Musica aeterna pod umeleckým vedením Petra Zajíčka. Musica aeterna so sólistami sopranistkou Lenkou Máčikovou a tenoristom Matúšom Šimkom, zaradil na vystúpenie 22. novembra diela A. Corelliho (1653-1713) Concerto grosso op.6, č.4 D dur, Sonatu I. D dur z Armonico Triboto G. Muffata (1653 - 1704) a Kantátu pre soprán, tenor, sláčiky a basso continuo HWV 89 Cecilia, vogli un sguardo G. F. Händla (1685 - 1759).

Súbor starej hudby Musica aeterna sa za takmer 50 ročnú históriu vypracovala k najuznávanejším telesám svojej špecializácie v Európe. Hrá na historických nástrojoch, alebo ich kópiách. Zakladateľom bol prof. Ján Albrecht v roku 1973. Teleso sa predstavilo takmer v celej Európe, Amerike i Ázii, bolo hosťom najprestížnejších medzinárodných hudobných festivalov. Spolupracuje s významnými umelcami doma i v zahraničí a realizuje svoje vlastné koncertné cykly, organizuje množstvo podujatí doma i v zahraničí. Vydal takmer 50 CD, z ktorých mnohé sú medzinárodne ocenené.

Hlavným usporiadateľom je OZ Musica aeterna a partnerom BKIS.