V sobotu večer sa v bratislavskom klube MMC uskutočnilo premiérové vystúpenie speváka, herca, spisovateľa a rečníka Henryho Rollinsa. Prečítajte si, ako jeho prvá návšteva Slovenska dopadla, a pozrite si fotky Branislava Vartovníka.


Henry Rollins
, ktorého TV Guide výstižne nazval "renesančným človekom", má na konte desiatky albumov, či už s kultovou kapelou Black Flag alebo vlastným projektom Rollins Band, nemenej filmových a dabingových úloh, niekoľko kníh a precestovaný takmer celý svet. V sobotu 4. februára prišiel so svojou najnovšou stand-up show s názvom Good To See You konečne aj na Slovensko.

Sám sa čudoval, že prečo to trvalo až tak dlho, keď podľa jeho vlastných slov žiadne pozvanie na vystúpenie ešte neodmietol, ale sme radi, že sa to nakoniec podarilo. Okrem Slovenska vystúpil premiérovo aj pár dní predtým na Islande, pretože ho iritovalo, že vždy ponad neho len preletí a nikdy sa tam nezastaví. Išlo o prvé dve vystúpenia v rámci turné, ktoré má neuveriteľných 58 zastávok po celej Európe, a na oboch to pred novým publikom dopadlo na výbornú.

Je naozaj obdivuhodné, koľko toho Henry Rollins za svoj život dokázal a stihol a ako energicky pôsobí aj v pokročilom veku. Akonáhle vyšiel na pódium, akoby doňho udrel blesk a naštartoval v ňom hovoriace perpetum mobile, pretože Henry sa nezastavil počas celého, viac ako dve hodiny trvajúceho vystúpenia ani na chvíľku. Divákov zabával historkami zo svojej pestrej kariéry a tí ho v závere odmenili búrlivým potleskom a standing ovation. So slovenským publikom sa rozlúčil so slovami, že by sa veľmi rád vrátil znova, a ja dúfam, že sa to ešte niekedy podarí.

Pozrite si, ako energické vystúpenie Henryho Rollinsa zachytil fotograf Branislav Vartovník. Z niektorých záberov to vyzerá, akoby išlo o punkový koncert...

Henry Rollins v Bratislave, 4.2.2023 Zdroj: Branislav VartovníkHenry Rollins v Bratislave, 4.2.2023 Zdroj: Branislav VartovníkHenry Rollins v Bratislave, 4.2.2023 Zdroj: Branislav VartovníkHenry Rollins v Bratislave, 4.2.2023 Zdroj: Branislav VartovníkHenry Rollins v Bratislave, 4.2.2023 Zdroj: Branislav Vartovník
Viac fotografií Henryho Rollinsa v Bratislave

Text: Tomáš Danišovič