Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

FOTO: Adam Ďurica prekvapil fanúšikov Žbirkom, oni jeho "útokom" na pódium

FOTO: Adam Ďurica prekvapil fanúšikov Žbirkom, oni jeho "útokom" na pódium

08.04.2016 - 11:30 | redakcia

Na včerajší koncert v bratislavskom Istropolise úspešný slovenský hudobník Adam Ďurica len tak ľahko nezabudne. Môže si za to sčasti sám, keďže si ako hosťa pozval o takmer dve generácie staršieho kolegu Mira Žbirku, ktorý naplnil sálu emóciami. No veľkým dielom k nezabudnuteľnému večeru prispeli aj fanúšikovia, ktorí si jeho výzvu na záverečnú selfie vyložili po svojom.


Po vydarenom prvom špeciálnom koncerte v Košiciach bola vo štvrtok večer na rade Bratislave, kde Adam Ďurica s veľkým úspechom zakončil svoje turné k albumu Mandolína (2015). V hľadisku Istropolisu sa zišla viac ako tisícka divákov, prišli celé rodiny aj s deťmi. Turné začal Adam koncertom 17. októbra minulého roka v Prievidzi, predstavil sa aj v Prahe, pričom všetky vystúpenia boli vypredané.

"Mandolína Tour bolo krásne, dôležité, úspešné a plné krásnych okamihov. Zažili sme od Siladíc, kde sme urobili generálku asi pre sto ľudí, cez vypredané kulturáky pre 500 ľudí až po dva krásne koncerty Mandolína špeciál v Košiciach a Bratislave, ktoré už siahali k tisícke. Bratislava už bola tisícka a to je najkrajšia bodka, akú som mohol dať za touto kapitolou a kapitola Mandolína sa uzatvára," povedal spevák po koncerte pre TASR.

Koncert odštartoval pesničkou Ticho, energiu následne rozprúdila coververzia hitu Karola Duchoňa Mám ťa rád a prvý veľký Adamov hit tohto večera, pieseň Láska-Veda. Pomalšie piesne sa stríedali s rýchlejšími a hlasnejšími, rovnako ako v metropole východu zazneli aj rockové kúsky Príď už a Bolo tu fajn z albumu Dávno zomrel rock'n'roll (2011).

Adam Ďurica, Mandolína špeciál v Bratislave 
Meky sa po 34 rokoch mohol cítiť ako víťaz

Po pesničke Hlúpy čas prišlo na rad dobre utajené prekvapenie, ktorým nebol ním nik iný ako dlhoročne populárny a úspešný Miro Žbirka. Diváci ho privítali búrlivým potleskom, keďže na pódium prišiel krátko po tom, ako Adama zaspieval prvé slová pesničky Múr našich lások. Tú potom dokončili ako duet a následne mladý spevák prenechal pódium legende. V sprievode dvoch hráčov na klávesy pridal Meky svoje "večné hity" Balada o poľných vtákochAtlantída. Ani netreba dodávať, že s obrovským úspechom, pri Atlantíde si spomenul, že presne na tomto pódiu ju v roku 1982 spieval na festivale Bratislavská lýra a vyspieval si striebornú lýru. Ako vtipne dodal, vtedy mu toľko netlieskali, takže až teraz sa cíti ako víťaz.

"Meky Žbirka je vo veľa veciach pre mňa vzorom, lebo stále pracuje, stále vymýšľa nové veci, dá sa povedať, že stále rastie, napriek tomu, akú dlhú kariéru má za sebou, stále ťahá ďalej a zvyšuje kvalitu. Album v Abbey Road je krásna vec, on si splnil ďalší sen a ja si tiež plním svoje sny," vyznal sa zo svojho obdivu k špeciálnemu hosťovi Adam Ďurica.

Adam Ďurica a Miro Žbirka, Mandolína špeciál 
Nový level pódiových selfie

Druhá časť koncertu už patrila iba piesňam z albumu Mandolína. Pri hite Mandolína začala tancovačka mladých divákov pred pódiom a celé hľadisko zopakovalo bez hudobného sprievodu aj refrén tohto úspešného songu. Po piesňach Trest smrtiNeviem plakať napokon prišiel na rad spevákov prvý megahit Neľutujem.

Aj pri ňom si celé hľadisko zaspievalo, no prekvapenie od fanúšikov prišlo po tom, ako si Adam s kapelou chceli na konci piesne urobiť selfie so zaplneným hľadiskom. Mladí diváci totiž výzvu pochopili trocha inak - dobrá stovka pribehla na pódium a obkolesila Adama. Tento moment mu bude určite ešte dlho pripomínať koncert, ktorý preňho aj pre fanúšikov predčil všetky očakávania - aj keby sa mu žiadna selfie s hľadiskom v tej skrumáži spraviť nepodarila.

Adam Ďurica, Mandolína špeciál v Bratislave
Adam Ďurica, Mandolína špeciál v BratislaveK zážitku z koncertu prispeli aj výborné svetlá a zvuk, o ktorý sa postaral Adamov brat

Adam Ďurica, Mandolína špeciál v Bratislave
Adam Ďurica, Mandolína špeciál v Bratislave
Adam Ďurica, Mandolína špeciál v BratislaveTakto najmladší fanúšikovia "prepadli" Adama Ďuricu na pódiu

Text: Hudba.sk (zdroj: TASR, pm)
Foto: Katarína Orešanská


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti