Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Kristína si vypredaným NTC splnila sen. Prekvapením koncertu bol Vašo Patejdl

Kristína si vypredaným NTC splnila sen. Prekvapením koncertu bol Vašo Patejdl

08.12.2016 - 14:00 | Dušan Marko

Už takmer dekádu patrí Kristína medzi najpopulárnejšie slovenské interpretky a jej fanklub na oboch stranách rieky Moravy neustále rastie. Vďaka tomu si tento rok mohla trúfnuť aj na veľkú športovú halu, ktorá by bola pre väčšinu jej kolegov priveľkým sústom. V Bratislave jej to vyšlo, v NTC ju čakala vypredaná Aegon aréna, ktorej ponúkla koncert plný hitov.


Svoj doposiaľ najväčší samostatný koncert v hlavnom meste odspievala Kristína pred dvoma rokmi, kedy vypredala Ateliér Babylon s kapacitou takmer tisíc ľudí a potvrdila, že dozrela pre veľké hudobné pódiá. Aegon aréna NTC, kde v minulosti okrem iných vystupovali také hviezdy ako Rihanna či Ellie Goulding, je však predsa len z trochu inej kategórie. Jeho kapacita je oproti najväčším bratislavským klubom niekoľkonásobne vyššia (v závislosti od typu koncertu pojme tri až päťtisíc ľudí), takže z domácich interpretov si na tento priestor okrem stálic ako Team alebo Richard Müller doposiaľ trúfol iba málokto. Resp. zopár ich bolo, ale niektorí mali príliš veľké oči a halu sa im zaplniť nepodarilo.

To však nie je prípad rodáčky zo Svidníka, od ktorej je momentálne z hľadiska záujmu fanúšikov o koncerty zo slovenských speváčok úspešnejšia už len Marika Gombitová. Tá totiž na svoj veľký koncertný návrat využila rovno najväčšiu slovenskú halu - Zimný štadión Ondreja Nepelu, ktorý môže byť pre Kristínu ďalšou métou. Už samotné vypredanie NTC je však pozoruhodným úspechom, aký na súčasnej slovenskej scéne nemá obdoby. Od vydania jej prvého veľkého hitu, coververzie piesne Vráť mi tie hviezdy od Beáty Dubasovej, pritom ešte neubehlo ani desať rokov. V rámci svojej generácie sólových interpretov, z ktorých väčšine k štartu kariéry pomohla účasť v televíznych speváckych súťažiach, je Kristína jednoznačne na vrchole rebríčka popularity a jej úspešný najväčší koncert v hlavnom meste to iba podčiarkol.

Kristína v NTC, 7.12.2016

Publikum ocenilo tanečné hity aj precítené balady

Sympatická brunetka sa na pódiu objavila už pár minút po 19:00, kedy celú šou sebavedomo otvorila minuloročným singlom Number One. Nedočkaví fanúšikovia, najmä z radov najmladších ročníkov a ich rodičov, stáli priamo pod pódiom už od úvodu koncertu a to napriek tomu, že v predaji boli len lístky na sedenie. Toto milé gesto si všimla aj Kristína, ktorá pokračovala rýchlou skladbou Tancuješ mi v srdci z dielne jej dvornej autorskej dvojice - skladateľa a producenta Martina Kavuliča a textára Kamila Peteraja.

Jednoduchá scéna plná svetiel nechala dokonale vyniknúť prirodzenú krásu mladej speváčky, ktorá počas koncertu vystriedala niekoľko šiat a kostýmov. Oproti iným slovenským speváčkam má Kristína jednoznačnú výhodu, že svojou tvorbou oslovuje široké spektrum fanúšikov a prakticky každý jej singel sa stal hitom buď v rádiách alebo na internete, či už ide o rýchlejšie odľahčené piesne alebo emotívne balady. Niekoľkotisícový dav v Aegon aréne tvorili muži, ženy, ale aj deti všetkých vekových kategórií a všetci spoločne spievali aj ďalšie skladby ako Na bieleho koňa, Život je vždy fajn či V sieti ťa mám.

Záver prvej polovice koncertu patril pomalším piesňam ako Láska Bombová, Ešte váham, Pri oltári a Vráť mi tie hviezdy. Za jeden z najsilnejších momentov koncertu možno označiť práve poslednú spomenutú skladbu. Počas nej sa celá hala vďaka svetlám z telefónov premenila na hviezdnu oblohu. Na niečo podobné sú u nás zvyknuté zahraničné hviezdy, no určite to nie je pravidlom na domácich koncertoch.

Nečakaný hosť a záver plný hitov

Prekvapením koncertu bol pre všetkých Vašo Patejdl, ktorý na pár minút na scéne vystriedal hlavnú aktérku. Legenda slovenskej pop music zaspievala svoje hity Voňavky dievčaťAk nie si moja, čo ocenili najmä staršie generácie v publiku. Potom sa k nemu pridala aj Kristína, s ktorou si spoločne zaspievali pieseň Poďme spolu lietať. Člen skupiny Elán okrem spievania zohral na pódiu ešte jednu veľmi dôležitú úlohu. Dojatá speváčka totiž za jeho asistencie na svet uviedla kalendár pre rok 2017. Video o jeho vzniku nájdete na konci článku.

"Kristína je veľmi sympatické dievča, má pekné pesničky s výbornými textami Kamila Peteraja. Je to živý vietor našej slovenskej pop music. Kalendáru želám, aby visel v čo najväčšom počte príbytkov, izieb a bytov. Nám želám, aby ten rok, čo máme pred sebou bol pre všetkých úspešný a šťastný a Kristíne prajem, aby sa jej darilo tak ako doteraz. Aby mala stále viac takýchto úžasných poslucháčov a aby bol rok 2017 jej hudobným rokom," vyznal sa Vašo Patejdl. Priamo na pódiu speváčke okrem neho zagratuloval aj známy rozhlasový moderátor Roman Bomboš, ktorý v roku 2010 sledoval a komentoval jej počínanie na Eurovízii v nórskom Osle.

Kristína v NTC, 7.12.2016

Počas zhruba 90-minútovej šou Kristína nevynechala ani nahrávky Si pre mňa best, Na vysokej skale, Rozchodový reggaeton alebo Jabĺčko. Prítomní fanúšikovia by zrejme neodišli, ak by neodznel aj najväčší slovenský minuloročný hit Ta ne. Ten môže speváčka pokojne označiť za svoju najúspešnejšiu skladbu vôbec. Vďaka chytľavej melódii, jednoduchému a vtipnému textu a nápaditému videoklipu s ňou brunetka zabodovala v slovenskom aj v českom éteri a farebný vizuál k piesni má na Youtube už takmer dvadsať miliónov prehratí.

Nadšená speváčka sa síce po tejto skladbe s publikom rozlúčila a poďakovala mu za nádherný večer, každému však bolo jasné, že minimálne jedna skladba ešte neodznela. Fanúšikovia sa napokon dočkali dvojnásobného prídavku v podobe piesní Tak si pustím svoj song a notoricky známeho, na jej koncertoch zrejme už neodmysliteľného eurovízneho hitu Horehronie. Je celkom škoda, že po svojom boku nevyužila žiadnych tanečníkov. Minimálne v závere koncertu pri tejto pesničke by to publikum určite ocenilo. To, že s tancom Kristína problém nemá, nám napokon dokázala aj minulý rok v šou Tanec snov.

Mnohí si však možno ešte pamätajú aj na jej neisté začiatky, ktoré mali od sebavedomej súčasnej šou naozaj ďaleko. Dnes Kristína pôsobí na koncertnom pódiu suverénne, stále však skromne, s dostatočnou dávkou charizmy a pozitívnej energie. Na koncerte by sa určite našli aj chyby, no skvelá atmosféra ich dokonale zatienila. Prispeli k nej najmä fanúšikovia najmladšej generácie, ktorí skandovali jej meno už pred začiatkom vystúpenia a počas večera spievali všetky pesničky, čo príjemne prekvapilo aj samotnú Kristínu.

Fanúšikovia by si určite zaslúžili zážitok koncertu s lepším ozvučením, to je však vec, ktorá robí kvôli zlej akustike Aegon arény vrásky na čele všetkým organizátorom koncertov. Speváčka v každom prípade bez zbytočných hviezdnych manierov ukázala, že spraviť veľký sólový koncert plný vlastných hitov sa dá aj na Slovensku. Cieľavedomá interpretka má plus aj za to, že okolo seba nepotrebovala zbytočné rekvizity a jediný oporný bod bol pre ňu jej mikrofón a rokmi skvele zohratá kapela.

Kristína v NTC, 7.12.2016

Peteraja nadchli reakcie detského publika

Speváčku ešte do konca roka čaká niekoľko vystúpení, no vrchol tohto roka má za sebou práve v podobe včerajšieho bratislavského koncertu. "Som veľmi šťastná, žila som si na pódiu svoj sen. Pamätám si, že v minulosti som v rozhovoroch na otázku, kde sa vidím a kam by som chcela ísť ďalej, odpovedala, že haly. Chcela som robiť koncerty v hale. Som veľmi šťastná, že sa mi to podarilo. Povedali sme si, že poďme to skúsiť a ono to vyšlo. Som veľmi rada, že v Bratislave sa zišlo toľko ľudí," povedala po koncerte pre TASR Kristína. Úspech potvrdila aj dlhé minúty trvajúca autogramiáda po koncerte.

Nenechal si ho ujsť ani Kamil Peteraj, ktorý úspešný večer pre TASR zhodnotil nasledovne: "Ja som už rokmi skúsený človek a nikdy s hodnotením neuletím, môžem však povedať, že som bol nadšený, lebo sme videli vynikajúci výkon speváčky s vynikajúcou atmosférou. To detské publikum je na nezaplatenie a Kristínu miluje. Mal som dobrý pocit a čo je hlavné, publikum poznalo všetky jej pesničky, aj keď možno polovica z nich sa nehrala v žiadnych rádiách. To hovorí o tom, aká je sila sociálnych sietí, pretože tie deti si to nahrávali do telefónov a to tečie hneď ďalej, čo je často viac ako rotácia pesničky v rádiách."

"Bolo to veľmi úchvatné, veľa ľudí, bola to naša prvá veľká hala. A ináč sa hrá vo veľkej hale ako v kultúrnom dome pre päťsto ľudí, inak reagujú aj ľudia. Mám veľmi príjemné pocity z dnešného koncertu. Kristína napreduje zo dňa na deň, jej spevácky výkon rastie, čoho výsledkom je aj dnešný koncert," povedal pre TASR skladateľ, producent, hudobník a líder sprievodnej skupiny Martin Kavulič.

"Keď si ľudia so mnou spievali aj nové pesničky, bol to ten najkrajší pocit. Veľmi sa teším, keď sa moje piesne dotknú sŕdc ľudí," dodáva Kristína, ktorá sa už nevie dočkať Vianoc. "Sú to pre mňa jedny z najkrajších sviatkov v roku, keď si môžem vychutnať dni s rodinou, ktorú počas roka vídam veľmi málo. Teším sa na vianočné chutné jedlá, koledy a na všetko čo k Vianociam patrí," uzavrela speváčka, ktorá nedávno zverejnila svoj najnovší singel Vianočná jahoda.

Setlist koncertu Kristína & Band Tour 2016
(7. 12. 2016 - Bratislava, NTC)

1. Number One
2. Tancuješ mi v srdci
3. NA bieleho koňa
4. Život je vždy fajn
5. V sieti ťa mám
6. Stonka
7. Láska bombová
8. Vráť mi tie hviezdy
9. Ešte váham
10. Pri oltári
11. Voňavky dievčat (Vašo Patejdl)
12. Ak nie si moja (Vašo Patejdl)
13. Poďme spolu lietať (Vašo Patejdl + Kristína)
14. Si pre mňa best
15. Na vysokej skale
16. Rozchodový reggaeton
17. Jabĺčko
18. Ta ne

Prídavky:
19. Tak si pustím svoj song
20. Horehronie


Autor: Dušan Marko + citácie z tlačovej správy (Propaganda House) a TASR
Foto: Patrik Ratajský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti