V novembri vydala košická kapela Nocadeň v rámci vinylovej reedície album Nestrieľajte do labutí, ku ktorému si na samom začiatku nového roka pripravila špeciálne klubové turné. V sobotu 7. januára si ako prví mali možnosť vychutnať koncertné verzie šestnásť rokov starých piesní fanúšikovia v Košiciach.


Udialo sa tak vo vypredaných Kasárňach/Kulturparku, kde si v rámci necelej dvadsiatky skladieb prišiel na svoje každý fanúšik skupiny. Nocadeň si totiž pre návštevníkov koncertu pripravili nielen pesničky z ich zásadného albumu Nestrieľajte do labutí, z ktorých mnohé dlhé roky nehrali, ale tiež prierez celou svojou 25-ročnou tvorbou od debutového albumu až po ostatný album Auróra.

Nocadeň, Košice 2023 Zdroj: Martin Krestian
"Veľmi dobre si uvedomujeme, v akých časoch žijeme, ale lojalitu našich fanúšikov, zdá sa, nič neodradí. Už týždeň pred koncertom sme pociťovali veľké chvenie v žalúdku, obzvlášť v momente, keď sme dostali informáciu, že sme košický koncert vypredali s predstihom. Samotný koncert bol silne extatický, ja sám som mal problém udržať emócie na uzde a pri pesničke Bielo-čierny svet sa mi to nepodarilo, normálne som sa rozplakal. Už teraz som zvedavý, aké zážitky nám prinesú ďalšie mestá," povedal nám po koncerte spevák Rasťo Kopina.

Podrobnú reportáž vám prinesieme z Bratislavy, kde Nocadeň 21. januára v klube Randal zavŕšia svoje januárové turné. Ešte predtým však zahrajú 13. januára v Novom Meste nad Váhom v Klube za rampami a v 14. januára v Smer klube 77 v Žiline. Vstupenky na zostávajúce koncerty sú v predaji v sieti Predpredaj.sk. S ich kúpou sa však radšej poponáhľajte, na bratislavský koncert už bolo potrebné počet lístkov navyšovať.

Nocadeň, Košice 2023 Zdroj: Martin KrestianNocadeň, Košice 2023 Zdroj: Martin KrestianNocadeň, Košice 2023 Zdroj: Martin KrestianNocadeň, Košice 2023 Zdroj: Martin Krestian
Nocadeň, Košice 2023 Zdroj: Martin Krestian
Pozrite si celý fotoreport z koncertu v Košiciach

Mohlo by vás zaujímať:

25 rokov: Nocadeň: od jahodovej brigády k úspešným hitom a vypredaným turné! (podcast)


Zostávajúce termíny novoročného turné Nocadeň:

13. 1. - Nové Mesto nad Váhom, Klub za rampami
14. 1. - Žilina, Smer klub 77
21. 1. - Bratislava, Randal Club

Vstupenky:  

Autorka: Miroslava Rabčanová

Súvisiaci interpreti: Nocadeň