Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Fanúšikovia IMT Smile na koncerte na želanie prespievali Táslera

Fanúšikovia IMT Smile na koncerte na želanie prespievali Táslera

09.03.2013 - 20:15 | Marek Majzon

Jeden z unikátnych koncertov prešovskej kapely IMT Smile, v ktorom si priaznivci mohli hlasovaním vopred vybrať skladby, prebehol na Medzinárodný deň žien v bratislavskom Ateliéri Babylon. Táslerovci opäť predviedli majstrovstvo v práci s publikom. To však lídra miestami až prespievalo.


Kolekcia poslucháčsky najobľúbenejších kúskov IMT Smile z deviatich štúdiových albumov odznela 8. marca, teda v deň kedy ženy medzinárodne oslavujú svoj deň. Organizátori predposledného vystúpenia pred odchodom strieborných Slávikov do Prahy a New Yorku nenechali nič na náhodu a každú ženu si pri vstupe uctili tulipánom. Aj takýmto gestom bolo cítiť medzi fanúšikmi a skupinou prepojenie – nosnú tému dvojhodinového koncertu na želanie.

Kontakt s fanúšikmi aj zabudnutý text

Plniť hudobné priania svojich poslucháčov začala skupina IMT Smile notoricky známou skladbou Opri sa o mňa. Spevák Ivan Tásler hneď zo začiatku preveril vedomosti prítomných a spievanie otváracej strofy prenechal im. V takomto duchu sa niesla celá kolekcia pesničiek, až to občas vyzeralo akoby spievalo viac publikum. V momente Spravodlivosti energiou nabitý líder dokonca na chvíľu "stratil niť" a na jeho volanie o pomoc nevedeli reagovať ani zaskočení ľudia pod pódiom. Hluché miesto v reggae naladenom kúsku spevák nakoniec "vykecal" a pokračoval tam, kde už si bol textom istý. 

IMT Smile, Bratislava, 8.3.2013IMT Smile v Ateliéri Babylon - pozrite si celý fotoreport

Dobrou atmosférou nakazené publikum nekomunikovalo len s frontmanom, ale svojim potleskom niekoľkokrát obdarovalo aj saxofonistu. Mário "Gapa" Garbera mal možnosť ukázať svoju virtuozitu hneď po úvode, keď prišiel na rad Duch človeka. Viac priestoru dostal neskôr, počas pomalého hitu Bez podmienky, ktorý chalani uviedli so slovami: "Nestáva sa často, že na koncertoch hrávame inštrumentálky." Tá bola jedným z troch prekvapení večera, keďže na zozname zostavenom návštevníkmi ich webstránky nefigurovala. 

Hostia a iné špecialitky                 

Nečakanou bola aj exkluzívna prítomnosť hudobníkov zo zámoria. Hoci sa vďaka spevu začala inštrumentálne zmenenej piesni vracať jej vlastná podoba, šoumen Tásler odhalil hostí. K hammondu zavolal Briana Charettea, zatiaľ čo ku gitare pozval Willa Bernarda. Američania tak pop-rockový slaďák zmenili na osviežujúcu jazzovú exhibíciu.

Ešte pred treťou špecialitkou musel trpezlivý fanúšik absolvovať tzv. energickú bombu zloženú z NepoznámExotica a Ľudia nie sú zlí. Tu malo možnosť vyniknúť aj osvetlenie a jeho dobré rozmiestnenie. Dodávalo babylonskému ovzdušiu náboj festivalu, hoci miestami sa človek cítil ako na táboráku. Členovia skupiny sa začali lúčiť, avšak zostavovatelia obsahu koncertu vedeli, že to ešte nebolo všetko. Vďaka intenzívnemu potlesku a skandovania si "vydupali" Krátki a víťaza diváckej ankety Bozk

Špeciálny koncert zakončilo bežné predstavovanie členov kapely a pokorné poďakovanie. Po slovách rozlúčky sa bratislavský dav začal pomaly rozpúšťať. Nie každý totiž čakal kultovo klasickú Veselú pesničku ako tretí prídavok. Ešte zopár podpisov, fotiek a členovia kapely sa s klubom definitívne rozlúčili. Najbližšie zahrajú 13. marca v banskobystrickom Ministry of Fun. 
  
Setlist koncertu: 

1. Opri sa o mňa 
2. Duch človeka 
3. My dvaja 
4. Viac 
5. Úsmev a čaj 
6. Spravodlivosť 
7. Vela lásky 
8. Vrany 
9. Oko 
10. Bez podmienky 
11. Milostná symfónia 
12. Nepoznám 
13. Exotica 
14. Ľudia nie sú zlí 

Prídavky:

15. Krátki 
16. Bozk 
17. Veselá pesnička

Autor: Marek Majzon
Foto: Marko Erd


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti