Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Clean Bandit prvýkrát na Slovensku: Sereď zažila veľkú šou, ale bez hlavnej hviezdy

Clean Bandit prvýkrát na Slovensku: Sereď zažila veľkú šou, ale bez hlavnej hviezdy

10.08.2018 - 10:30 | Dušan Marko

Čoraz úspešnejšia skupina Clean Bandit vo štvrtok (9.8) večer odohrala svoj prvý koncert na Slovensku. Veľkej elektropopovej šou pod holým nebom, akú predtým mohli vidieť aj návštevníci maďarského festivalu Sziget, však chýbala hlavná aktérka.


Britská skupina Clean Bandit je na scéne od roku 2008. Od tej doby priniesla niekoľko veľkých hitov a spoluprác, ktoré zarezonovali aj v slovenskom rozhlasovom éteri. Za prelomovú skladbu tohto zoskupenia môžeme bez váhania označiť singel Rather Be z roku 2013, ktorý patril dlhú dobu aj u nás medzi najhranejšie skladby.

Keď organizátori pár mesiacov dozadu ohlásili šou britskej formácie na Slovensku, veľa ľudí zostalo v rozpakoch zo samotného miesta konania. Talentované trio totiž premiérový koncert u nás odohralo v amfiteátri v Seredi. Pred rokom by zrejme len málokto tušil, že v 15-tisícovom mestečku v okrese Galanta budeme mať príležitosť vidieť koncert súčasnej popovej kapely, ktorej piesne bodujú v rebríčkoch po celom svete.

Podobne veľké hviezdy totiž pri svojej prvej návšteve Slovenska väčšinou vystupujú buď v hlavnom meste alebo na niektorom z festivalov. Clean Bandit by sa mohli celkom hodiť napríklad na dnes začínajúci Grape festival. Ale aspoň je slovenská hudobná mapa opäť o niečo pestrejšia a organizátorom za to patrí uznanie.

Clean Bandit na podujatí IN CASTLE v Seredi

Prehliadka farieb a hitov

Hľadisko v priestoroch zámockého parku sa začalo plniť okolo 19:00, pričom začiatok koncertu bol avizovaný o hodinu neskôr. Ak niekto amfiteáter v Seredi navštívil, podobne ako ja, po prvýkrát, ostal možno milo prekvapený z jeho pomerne veľkej rozlohy.

Samotný koncert však pre fanúšikov Clean Bandit začal sklamaním. Na pódiu sa totiž objavila len mužská časť z trojice, ktorá túto skupinu tvorí. Najvýraznejšia aktérka formácie - violončelistka a speváčka Grace Chatto - počas celého večera chýbala. Nikto z organizátorov ani skupiny sa k tomuto faktu počas večera nevyjadril, a preto nevedno, aký bol na to dôvod. Deň predtým pritom na spomínanom Szigete vystúpila. (Na dôvod jej absencie sme sa informovali u organizátorov, keď sa ho dozvieme, článok budeme aktualizovať.)

Dvojica ďalších stálych členov skupiny Jack a Luke Patterson zostala počas koncertu v úzadí za svojimi nástrojmi a hlavnú pozornosť fanúšikov pútali koncertné členky zostavy - huslistka Stephanie Benedetti a u nás neznáme speváčky Yasmin Green a Kirsten Joy. Dievčatá však v hudobnej brandži nie sú žiadnymi nováčikmi - s Clean Bandit odohrali desiatky koncertov po celom svete a skúsenosti majú aj z iných projektov. Kirsten Joy sa zviditeľnila aj účinkovaním v britskej obdobe speváckej šou The Voice.


Veľkolepá šou plná farebných svetelných efektov odštartovala o pol deviatej piesňou Symphony (feat. Zara Larsson), ktorá sa stala v minulom roku obrovským hitom a dnes má na Youtube viac než 700 miliónov prehratí. Neskôr odzneli aj ďalšie známe piesne, ako Tears, Rockabye, I Miss You či novinka Solo, ktorú kapela nahrala v spolupráci s americkou hviezdou Demi Lovato. Čiernou škvrnou na úspechu aktuálneho singla je jej drogový škandál, no možno aj ten dopomohol k tomu, že rádiá piesni venujú ešte väčšiu pozornosť.

Koncertné speváčky zastúpili slávnejšie kolegyne naozaj kvalitne a v závere šou už celé hľadisko stálo na nohách. Zrejme by sa nenašiel nikto, kto by nepoznal prídavok v podobe spomínaného hitu Rather Be. Spolu s Clean Bandit ho odspievalo celé publikum a vrátilo tak hudobníkom energiu, ktorá z talentovaných Britov po celú dobu sálala.

Vo výsledku tak možno hovoriť o vydarenom koncerte, na ktorý budú určite radi spomínať ako jeho návštevníci, tak aj organizátori a skupina. Amfiteáter v Seredi zaplnili tisícky fanúšikov, a preto niet pochýb o tom, že by Clean Bandit v našich končinách dokázali zaplniť aj väčší priestor. Snáď sa o to už v plnej zostave čoskoro aj pokúsia.

Rozhovor s Clean Bandit

PS: V rámci podujatia IN CASTLE vystúpia v najbližších týždňoch v Seredi aj ďalšie svetové hviezdy, konkrétne fínska Apocalyptica (17.8.), americká rocková kapela Papa Roach (21.8.) a kráľovná glam rocku Suzi Quatro (27.8.).


Autor a foto: Dušan Marko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti