Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Kristína uspela v Čechách. Čaká ju prudký vzostup?

Kristína uspela v Čechách. Čaká ju prudký vzostup?

13.12.2013 - 13:00 | Miroslav Meňhert

Speváčka Kristína len včera absolvovala svoj premiérový veľký koncert v Prahe, ktorý sa jej podarilo vypredať už mesiac dopredu. Prečítajte si o tom, ako očarila české publikum a či má šancu stať sa ďalšou slovenskou interpretkou, ktorá prerazí u našich západných susedov.


Nie je veľa slovenských interpretov, ktorým sa skutočne podarilo preraziť v Českej republike. V tamojších rádiách azda najčastejšie znejú formácie No Name a Elán, no priestor dostávajú aj Miro Žbirka alebo Peter Nagy. Zoznam tu však viacmenej končí. Pochopiteľne sa v českom éteri občas objavia aj iné mená, ale v omnoho menšej miere.

26-ročnej slovenskej speváčke Kristíne sa v posledných mesiacoch podarilo zaradiť medzi tých málo intepretov, ktorí sa v Čechách tešia obľube. V posledných týždňoch sa objavila v televíznej šou Karla Šípa s názvom Všechnopárty, v jej videoklipe ku skladbe Rozchodový reggaeton si zahral Miroslav Donutil a v ankete Český slávik v kategórii Slávici bez hraníc skončila štvrtá, hneď za skupinami No Name, Elán a Mirom Žbirkom.

Pochopiteľne ide iba o kúsky skladačky, ktoré bez reálneho záujmu fanúšikov o koncerty a albumy nie sú až také cenné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Kristína sa však obľube teší, čomu nasvedčuje aj mesiac dopredu vypredaný koncert v pražskom Švandovom divadle. "Išlo o štartovný priestor na otestovanie. Ďalší koncert v Prahe preto určite plánujeme vo väčších priestoroch. Konkrétne rozmýšľame o Lucerne alebo Divadle Hybernia," uviedol pre Hudba.sk speváčkin manažér Marián Kavulič.

Neistota je preč, privítajte hviezdu

Samotný, takmer dve hodiny trvajúci koncert predstavoval prierez Kristíninou tvorbou. Inokedy značne statické české publikum veľmi aktívne reagovalo na staršie i novšie skladby a ocenilo najmä kúsky ako Pri oltári, V sieti ťa mám, Stonka či atypickú reggae verziu piesne Ešte váham.

Kristína za roky svojho pôsobenia na scéne toho pochytila dosť – od komunikácie s publikom, cez plynulé prechody medzi skladbami, až po presvedčivý spevácky výkon. Na pódiu pôsobí ako doma, nebojí sa tancovať či hrať s hlasom. Je jednoducho vidieť, že si koncertovanie naplno užíva a také niečo je v tom najlepšom slova zmysle nákazlivé.

Publikum má rado sebavedomých interpretov, ktorí vedia, čo je v ich možnostiach a vedia z toho vyťažiť maximum. Z relatívne nenápadnej dievčiny zo Svidníka, ktorá v roku 2008 prespievala skladbu Beáty Dubasovej - Vráť mi tie hviezdy, tak vyrástla zvodne pôsobiaca dáma, ktorá na pódiu koketuje s publikom i hudbou.

KristínaViac fotografií nájdete v galérii

Príjemnému a sviežo pôsobiacemu koncertu možno vyčítať azda jedinú vec, a to jeho dramaturgiu. Po tom, čo sa kapela rozohriala a tempo vystúpenia začalo naberať na obrátkach, dostal samostatný priestor bubeník. Na tom by nebolo nič zlé, keby rockovo ladené defilé netrvalo príliš dlho, čo malo za následok, že sa časť publika začala rozprávať a nevnímať dianie na pódiu. To sa však zmenilo okamžite po príchode Kristíny, ktorá sa medzičasom prezliekla do strieborných šiat.

Kapela sa znova rozbehla v piesňach Tak si pustím svoj song a Raz sa nám vlaky rozídu, po ktorých však opäť došlo k obdobnému dramaturgickému prešľapu v podobe samostatného vystúpenia gitaristu a klaviristu. Hoci výkony hudobníkov boli skutočne dobré a nemožno im vyčítať nič, nahromadená energia koncertu, ktorá mohla celý večer preklenúť do veľkolepého finále, sa do istej miery stratila.

Aj napriek týmto drobnostiam však Kristína ponúkla veľmi príjemný koncertný zážitok, ktorý si užili aj prítomní fanúšikovia. "Bolo to skvelé. Veľmi dobre sme sa s manželom zabavili a zaspievali si Horehronie. Škoda len toho zbytočného sólovania," uviedla pani Marta, ktorú doplnil aj jej manžel Václav: "Snáď sa tu Kristína opäť ukáže. Myslím si, že by pokojne vypredala aj väčšiu halu."

Kristína tak určite má na to, aby v Čechách prerazila. Po hudobnej i vokálnej stránke urobila urobila veľký pokrok a evidentne za ňou stoja aj jej fanúšikovia. Zostáva už len prepracovať koncepciu celého večera, pretože táto mladá speváčka určite má na viac – aj na veľkú pódiovú šou v halách s väčšou kapacitou.

Setlist koncertu Kristíny v Prahe (12. december 2013):

Kým ťa mám
Život je vždy fajn
Pri oltári
V sieti ťa mám
Stonka
Somebody That I Used to Know (Gotye cover)
Sólo – bicie
Ľudskosť (Modlitba za ľudskosť)
Odpúšťam
Jablčko
Tancuješ mi v srdci
Tak si pustím svoj song
Raz sa nám vlaky rozídu
Sólo – gitara + klavír
Rozchodový reggaeton
Ešte váham
Ai Se Eu Te Pego (Michel Teló cover)
Horehronie
--
Vianočná nálada

Autor: Miroslav Meňhert
Foto: Patrik Ratajský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti