Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Fotoreport: Bratislava bola v sobotu Music City

Fotoreport: Bratislava bola v sobotu Music City

14.05.2012 - 18:28 | redakcia

Tisícky hudobných nadšencov sa v sobotu 12. mája vybrali do mesta so zámerom užiť si to najlepšie z Music City bez ohľadu na to, aké počasie sa na nich chystá. Akcia v sobotu priniesla na rôzne miesta koncerty rôznorodých interpretov. Náš fotograf sa na pár hodín vybral na hlavné pódium, ktoré vyrástlo pod mostom Lafranconi.


Podujatie Music City v Bratislave aj tento rok vytvorilo nenapodobiteľnú atmosféru. Hudobní fanúšikovia všetkých žánrov sa presúvali po desiatich pódiách rozmiestnených po celom meste. Návštevníci si tento rok užili úplne zadarmo to najlepšie z produkcie až päťdesiatich interpretov.

Fanúšikov neodradili ani výkyvy počasia, ktoré "vycvičilo" najmä návštevníkov open-air pódií, stanovíšť a terás. Jedným z nich bol aj Main stage pod mostom Lafranconi. Pod mostom však neprší a tak nič nebránilo, aby akcia prebehla podľa plánu. Fanúšikovia si prišli na svoje pri kapelách Lavagance, Puding Pani Elvisovej, Hex, Vidiek a Kontrafakt, pričom práve piešťanskí raperi Rytmus a Ego sa postarali o vyvrcholenie programu. Posledné tri koncerty sme pre Vás nafotili, všetky fotografie nájdete v galérii.

V rovnakom čase ako Kontrafakt štartoval svoju show na opačnom konci mesta aj veľký objav alternatívnej scény - Francúz Yoann Lemoine alias Woodkid. Jeho koncert patril k absolútnym vrcholom podujatia Electronic Beats, ktoré bolo jedinou platenou súčasťou bratislavského Music City. Reportáž a fotografie nájdete TU.

Rytmus na Music City, Bratislava, 2012
Viac fotografií z koncertu Kontrafakt

Obrovskému záujmu sa na Music City tešil Fajnšmekerský stage – koncertná sieň Klarisky, kde večer vystúpila žijúca legenda Marián Varga s Moyzesovým kvartetom. Kompletne zaplnený priestor praskal vo švíkoch, mnohí záujemcovia o koncert sa dnu ani nedostali. S veľkým ohlasom sa stretol aj večerný program v Music Gallery u Dežmára, kde okrem samotného klubu praskala vo švíkoch aj terasa.

Skupina Funny Fellows zase na Hlavnom námestí už v poobedných hodinách upútala zástupy turistov. Ich netradičné - resp. práve naopak, až príliš tradičné hudobné nástroje a kostýmy - a veselé tóny štýlu old time so záujmom sledovali rôzne jazykové aj vekové skupiny. Po zotmení sa zábava presunula na Nočný Main Stage v klube Elam, rannú a doobednú after party zase hostil Boat stage na lodi Martin. Tí, čo vydržali až do samého konca si tak mohli užiť okružnú plavbu plnú hudby.

Foto: Igor Daniš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti