Bratislavské Kultúrne centrum Dunaj hostilo v piatok dva krsty - Vec konečne privítal na svete oceňovaný album Stereo Farbo Slepo a superskupina Zlokot oslávila vydanie debutu Slowakische Idiot. Na pódiu sa k nim pripojili aj hostia, ktorí sa na albumoch podieľali - Supa, Zdenka Predná, Peter Lipa a Juraj Benetin. A bol to parádny večer!

Že sa Bratislava na finále turné s názvom Vec mi Zlokot naozaj tešila, dokazoval fakt, že sa vstupenky vypredali už niekoľko dní vopred. Parket v KC Dunaj najprv zahriali dídžeji Emonoizboyz a Yanco Král. V rohu sály sa predávali CDčka oboch hlavných hviezd večera a špeciálne tričká s motívom turné. Branči Kováč sa ochotne fotil s fanúšikmi a podpisoval nosiče.

Ako na divokom západe

Štvorica Zlokot v zložení Erik "Losos" Horák, Michal Lašán (Noisecut), Stanka Apfelová (Got Blue Balls) a Lyrik (JSS, Modré Hory) odštartovala okolo jedenástej večer už pred plnou sálou. Lyrik v jednom zo svojich typických kostýmov prišiel tentoraz ako kovboj v kožených nohaviciach a veste, s klobúkom na hlave a puzdrom s veľkým nožom, ktorý bol údajne veľmi populárnou hračkou v zákulisí. Jeho živlom je recesia a rád komunikuje s publikom. S fanúšikmi v prvých radoch sa ochotne podelí aj o svoj nápoj.

Zlokot na debutovom albume Slowakische Idiot (recenziu prinesieme zajtra) kombinujú rap s rockom, punkom a elektronickou hudbou a na Radio_Head Awards 2012 boli ocenení ako nováčik roka. Počas približne hodinového vystúpenia odohrali väčšinu skladieb z debutu. S "balkánskou" skladbou Disko im pomohla Zdenka PrednáMôj malý biznis si zaspieval Juraj Benetin z kapely Korben Dallas. 

Debut pokrstila dobrovoľníčka z publika, ktorú prekvapivo vybrala Stanka ako jediná žena na pódiu. Album Slowakische Idiot uviedla do hudobného života naozaj netradične – kondómom naplneným hustou bielou tekutinou, ktorá, ako sa našťastie ukázalo, bola len sladeným mliekom.

Zlokot krstil "záhadnou tekutinou" z kondómu Zdroj: Michaela IvaničováFanúšička pokrstila debut Zlokotu bielym maglajzom z kondómu - viac fotiek

Sám systém s početnou podporou hostí

Veterán slovenského hip-hopu Branči Kováč aka Vec vydal po štyroch rokoch svoj štvrtý album s názvom Stereo Farbo Slepo, ktorý fanúšikovia i kritika prijali veľmi pozitívne. Na Radio_Head Awards 2012 získal cenu za album roka a cenu v žánrovej kategórii hip-hop/rap/r'n'b. Hoci vo svojom notoricky známom songu tvrdí, že "nikoho nepotrebuje, robí sám" na turné ho spoza dídžejského pultu i mikrofónu podporoval jeho osvedčený hype-man Škrupo.

Vec si vystúpenie očividne užil. Prvú polovicu koncertu odrapoval sám alebo v sprievode "bráchov" Škrupa a Supu (Moja reč). Neskôr sa na pódium vrátili členovia Zlokotu bez Lyrika, ktorí robili Vecovi sprievodnú kapelu. Pripojili sa opäť aj Zdenka PrednáJuraj Benetin (pri skladbách SamotárPlacebo) a v závere večera špeciálny hosť – najznámejší slovenský jazzman Peter Lipa, ktorý sa podieľal na piesni Maňana. Oceňovaný album pokrstila opäť dievčina z publika, tentoraz decentnejšie španielskym červeným vínom.
 
Dvojkrst v Bratislave bol šiestou a predposlednou zastávkou na turné Vec mi Zlokot, ktoré odštartovalo 4. apríla v Košiciach. Silná zostava sa predstavila aj v Prešove, Nitre, Trnave a slovenský okruh zakončila v sobotu 13. apríla v Novom Meste nad Váhom. Na bratislavskej šou bola "ruka hore" celý večer.


Autorka: Michaela Ivaničová
Foto: Michaela Ivaničová

Súvisiaci interpreti: Vec, Zlokot