Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Justin Bieber na Szigete: Šou plná nudných momentov a nezáujmu speváka

Justin Bieber na Szigete: Šou plná nudných momentov a nezáujmu speváka

Justin Bieber, Sziget festival 2022
Zdroj: Sziget festival
16.08.2022 - 17:30 | Dušan Marko

Pre mainstreamových fanúšikov patrilo medzi najväčšie lákadlá tohtoročného Szigetu piatkové vystúpenie Justina Biebera. Ten v Európe niekoľko rokov nekoncertoval a ohrozené bolo aj jeho plánované vystúpenie v Maďarsku. Zdravotný stav speváka sa našťastie zlepšil a kanadský spevák sa po sérii zrušených šou opäť vrátil na pódiá.Justin Bieber patrí do tej kategórie interpretov, ktorých buď milujete alebo neznášate. Dnes sa zdá až neuveriteľné, že svoj prvý singel One Time vydal ešte v roku 2009. V tej dobe mu ľudia veľkú šancu nedávali a považovali ho za tínedžerskú hviezdičku, na ktorú sa o pár rokov zabudne. Opak sa však stal pravdou. Do dnešného dňa vydal šesť štúdiových albumov a patrí medzi najúspešnejších spevákov súčasnosti.

Zrejme aj z toho dôvodu organizátori očakávali, že sa kanadskému hitmakerovi podarí vypredať kapacitu festivalu. Čo sa týka účasti, nešlo v prípade Biebera o žiadnu blamáž, no vypredať všetky lístky, čo Dua Lipa na Szigete tento rok zvládla už druhýkrát, sa napokon 28-ročnému spevákovi nepodarilo.

Návrat na pódiá

Bieber sa naposledy v našich končinách ukázal so svojím Purpose Tour, ktoré prebehlo v rokoch 2016 a 2017. Spevák vtedy koncertoval v Prahe a vo Viedni, no jeho turné sprevádzali viaceré komplikácie. Kvôli depresiám a vyčerpaniu zrušil niekoľko koncertov v USA či v Ázii. Neskôr dokonca priznal, že v tejto dobe prepadol drogám a s hudbou chcel skončiť.

Ak ste v tej dobe koncert tohto mladíka navštívili, zrejme ste sa nevyhli sklamaniu. Napríklad ten pražský sprevádzalo dlhé meškanie, následne asi 40-minútová pauza uprostred šou a zjavná neprítomnosť speváka, akoby bolo na pódiu len jeho telo a celá osobnosť zostala v šatni. V tej dobe spieval evidentne na playback a neprekážalo mu ani to, že mal svoj mikrofón voľne pohodený niekde pri kolenách aj v momentoch, kedy naoko spieval. 

Od tej doby prešlo veľa času a zrejme najväčší progres v Justinovom živote prišiel po jeho svadbe s Hailey Baldwin, s ktorou si povedali áno v roku 2019. Spevák začal produkovať novú hudbu a tá sa opäť stretla s veľkým úspechom. V úvode roku 2021 vydal svoj posledný album Justice, ktorý dnes patrí medzi jeho najúspešnejšie aj vďaka singlom Peaches či Hold On.


Profesionálna ale chladná šou

Na koncert Justina Biebera sa síce na Szigete prišlo pozrieť niekoľko desiatok tisíc ľudí, no ani to nestačilo k tomu, aby bol tento večer triumfom, na ktorý sa bude dlho spomínať. Nezabudnuteľná bola len tlačenica v dave a prach vo vzduší, ktorý bol tento rok na Szigete kvôli veľkému suchu skutočne neúnosný. To však samozrejme nie je pochybenie žiadneho interpreta.

Kým väčšina interpretov svoje koncerty začínala neskôr, Bieber svoju šou odpálil s asi päťminútovým predstihom. Svoju šou však zabil hneď z úvodu. Príliš dlhé a sentimentálne intro by možno fungovalo na jeho vlastnom halovom koncerte, no v prípade festivalového vystúpenia sa chce väčšina ľudí baviť naplno od začiatku do konca koncertu. A to bol v tomto prípade hlavný kameň úrazu celej šou.

Miláčik ženského publika začal koncert so skladbou Somebody a hneď po nej si vyzliekol mikinu a ukázal svoje potetované telo. Bol to žiaľ jediný moment, kedy sa mu podarilo zaujať pozornosť takmer celého publika. Ak je niekto absolútnym fanúšikom Justina Biebra a prišiel hlavne preto, aby svojho miláčika videl naživo, tak si zrejme koncert užil. To však neplatí, ak ste sa ocitli viac ako 10 metrov od pódia a tešili ste sa najmä na jeho najväčšie hity.

Hity zostali v úzadí

Rodák z Kanady síce na rozdiel od pražského fiaska dokázal, že vie celkom obstojne (niekedy skôr priemerne) spievať a že má aj nejaké pohybové nadanie a muzikantské zručnosti, koncertu však chýbala duša. Celá šou bola akoby bez energie, ktorú napríklad Dua Lipa v stredu dokázala predať publiku hneď v úvodnej skladbe. Sprievodná kapela bola výborná, rovnako aj tanečníci, no hlavná hviezda večera vôbec nevyzerala, že by sa bavila. Celé Justinovo vystupovanie pôsobilo až príliš profesionálne a naučene. Dokonca sa ani nesnažil o to, aby s publikom komunikoval.

Väčšina ľudí zrejme čakala na najväčšie spevákove hity, paradoxne však práve skladby ako Sorry či Peaches vyzneli maximálne nútene a Bieber sa ani pri značnom nadšení fanúšikov nedokázal uvoľniť a odviazať. Ešte horšie dopadol prídavok koncertu, kedy si sadol za piano a zahral svoje sólo. Na tom by nič zlé nebolo, ak by opäť netrvalo šialene dlho. Bieber síce dokáže hrať na hudobné nástroje, no jednak nie je žiadnym virtuózom a zároveň jeho cieľová skupina prišla na koncert z úplne iného dôvodu. V tomto momente už znudení ľudia začali od pódia v húfoch odchádzať a to by sa na podobne veľkých koncertoch určite diať nemalo. Na záver Justin ešte fanúšikom venoval skladbu Anyone a pre celý koncert to bol pomyselný klinec do rakvy. Spevák sa s publikom nijako nerozlúčil, nepoďakoval mu, a dokonca ani neodzneli tuctové frázy o tom, že sa čoskoro vráti. Jednoducho prestala hrať hudba a Bieber z pódia odišiel.


Začiatok konca?

Bieber dostal u mnohých ľudí v dave na Szigete druhú šancu napraviť si reputáciu z jeho posledného turné. Tú však nevyužil. Ak náhodou zvažujete kúpu lístka na niektorý z jeho koncertov, ktoré v Európe plánuje v budúcom roku, tak to radšej dvakrát zvážte. U Biebera je evidentne dôležité to, ako sa vyspí. Ak budete mať smolu, tak mu bude úplne jedno, že stojí pred vypredanou halou či zaplneným festivalom.

V prípade kanadskej hviezdy nie je ničím nevšedným, ak ruší svoje koncerty alebo mešká dlhé hodiny. Na druhej strane, spevák, ktorý ešte pred mesiacom kvôli ochrnutiu časti tváre nevedel, či bude môcť koncertovať, určite nezažíva najlepšie obdobie svojho života a je pochopiteľné, že po návrate do kolotoča turné ešte nie je celkom vo forme. Od fanúšikov si určite zaslúži pochopenie, sláva a úspech v šoubiznise si v jeho prípade zobrali veľkú daň na psychickom aj fyzickom zdraví.

Nemal by však priazeň fanúšikov brať na ľahkú váhu, obzvlášť nie vtedy, ak za jeho koncert platia niekedy aj stovky eur. Na Szigete sa už zrejme Justin Bieber neukáže. A ak áno, určite to nebude tak skoro ako v prípade návratu Dua Lipy. Niet sa však čomu čudovať, keďže jeho piatková šou bola opäť sklamaním.

Autor: Dušan Marko


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti