Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Vianočná Hviezda zahviezdila v .klube pod lampou

Vianočná Hviezda zahviezdila v .klube pod lampou

16.12.2019 - 09:00 | redakcia

V sobotu 14. decembra večer sa z Palisád spod vysvieteného hradu do predvianočnej Bratislavy hrnuli pop-rockovo ladené tóny. V .klube pod lampou sa na svojom vianočnom koncerte divákom predstavila skupina Hviezda. Jedným zo zúčastnených bol aj študent žurnalistiky Daniel Ivančák, ktorý pre Hudba.sk o koncerte napísal.


V príjemnej atmosfére zazneli hity z obidvoch doposiaľ vydaných albumov Tu v Bratislave (2014) a Nič sa nemení (2015), medzi nimi napr. Červená električka, Figaro, Otec povedz či Havrani. Akýmsi malým vianočným darčekom pre divákov boli skladby Dobrý večer, otvárajúca celý koncert, a Modrá škola života, ktoré zatiaľ neboli oficiálne vydané.

Možno však dúfať, že sa svojho vydania čoskoro dočkajú, pretože, podobne ako väčšina skladieb kapely Hviezda, oplývajú dynamickou energiou, ktorá chtiac-nechtiac po prvých tónoch rozhýbe poslucháča. Podľa fotiek na sociálnej sieti kapela už v máji na novom materiáli pracovala na chalupe v Hodruši-Hámroch spolu s producentom Erikom Horákom (Lososound). Dá sa preto očakávať, že tretia štúdiovka Hviezdy sa v roku 2020 objaví v edičnom pláne vydavateľstva Slnko Records.

Hviezda na chalupe v Hodruši-Hámroch, 2019Hviezda si na jar vytvorila štúdio/skúšobňu na chalupe

Medzi jednotlivými pesničkami spevák Tomáš Ďurovka živo komunikoval s publikom a hádzal doň papierové hviezdy. Tie síce nechceli veľmi lietať a zväčša končili na hlavách ľudí stojacich kdesi v treťom rade, ale predstavovali peknú paralelu. Ako s názvom skupiny, tak aj s blížiacimi sa vianočnými sviatkami. Ďurovka s dávkou čierneho humoru dodal, že nabudúce bude lepšie vyrobiť hviezdy z kovu, aby doleteli aj k ľuďom dozadu.

S lietajúcimi hviezdami či bez nich, Hviezda sama o sebe nesklamala. Hoci nezazneli napríklad Ostredky či Láska je <>, na atraktívnosť setlistu, a vlastne ani ničoho iného, sa sťažovať nemožno. Skupina splnila všetko, čo sľúbila, a potvrdila, že na slovenskej scéne patrí k tomu najlepšiemu, čo sa vyhýba mainstreamu.

Setlist koncertu:

1. Dobrý večer
2. Zlaté piesky
3. Ja už nevládzem
4. Červená električka
5. Otec povedz
6. Frajerka
7. Modré auto
8. Modrá škola života
9. Figaro
10. Chce sa mi spať
11. Anča
12. Púha dúha
13. Havrani
14. Môj malý Balkán
15. O lásku
16. Šarkany
17. Nič sa nemení


Kapela výrazného speváka a textára Tomáša Ďurovku, ktorý predtým pôsobil v skupine Med, funguje od roku 2011. Do povedomia verejnosti sa dostala najmä vďaka skladbe Havrani, ktorá pred pár rokmi dominovala hitparáde na Rádiu_FM. Dnes patrí Hviezda s dvoma štúdiovými albumami medzi etablované mená slovenskej alternatívnej hudobnej scény. Okrem Ďurovku skupinu tvoria Peter Prekop (gitara), Peter Hajdin (gitara), Roman Lauko (bicie) a Fedor Frešo ml. (basgitara).

Autor a foto: Daniel Ivančák (Hudba.sk edit)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti