Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

OneRepublic ponúkli osvedčené hity, skvelú šou aj poctu Bratislave

OneRepublic ponúkli osvedčené hity, skvelú šou aj poctu Bratislave

18.02.2014 - 09:20 | Michaela Žureková

Precízne pripravená zábava a živelný frontman. To boli hlavné prednosti, ktoré v bratislavskej Inchebe predviedli coloradskí OneRepublic. Pätica na čele s Ryanom Tedderom sa v pondelok večer predstavila slovenskému publiku už po druhýkrát a len máloktorý popový fanúšik odchádzal sklamaný.


Americká kapela prežíva v súčasnosti svoj druhý vrchol. Dokazuje to nielen na svojom aktuálnom európskom turné, ktoré potrvá do konca marca, ale najmä rotáciou ich singlov v rádiách. OneRepublic už nie sú len "tí, čo sa vďaka Timbalandovi stali slávnymi cez noc" a ani "tí, čo predskakujú Lennymu Kravitzovi". Tentoraz sa úspešná kapela vrátila do Bratislavy, aby odohrala svoj samostatný veľký koncert pred niekoľkotisícovým publikom a to, na čo všetci v daný večer čakali, aj dostali – hity.

Na začiatok sa predstavil hudobník James Walsh, ktorý si vyše pol hodiny vystačil len sám so svojou gitarou. V tomto prípade však bol jedným z tých zabudnuteľných predskokanov, ktorých meno väčšina publika ani nepozná. Možno by mu to oveľa viac pristalo s kapelou za chrbtom, no na to tu bola hlavná hviezda večera.

Spevák si publikum získal energiou aj odmietnutím vlajky

OneRepublic sa na pódiu objavili krátko po pol deviatej. Najprv to boli len ich tiene za bielou plachtou, ktorá zakrývala stage a vytvárala kulisu navodzujúcu dojem, že o hry so svetlami nebude núdza. V tejto podobe odohrali úvodnú skladbu Light It Up za nadšených ovácií všetkých prítomných a následne plynule prešli k známym songom Secrets All The Right Moves. Publikum bez väčších rozpakov zobalo kapele z ruky a s prehľadom spievalo zborovo hneď od začiatku.

Nenahraditeľnú úlohu zohráva v kapele jej frontman. Spevák, multiinštrumentalista a skladateľ Ryan Tedder bol ťahúňom večera a hoci sa mu spočiatku komunikovať nechcelo (publikum pozdravil až po tretej pesničke), postupne sa uvoľnil a rozhovoril. Nechýbalo ďakovanie v slovenčine, či veľavravné odmietnutie zahraničnej vlajky, ktorú mu podávali fanúšikovia pod pódiom. Slovami "Som predsa na Slovensku" si určite získal srdcia všetkých patriotov v sále. Nevraviac o kontakte s fanúšikmi, s ktorými si podával ruky a vehementne ich burcoval k spevu. Tedder sa ukázal ako živel, ktorý besní a tancuje na pódiu a zároveň dokonale pracuje s hlasom, čo ukázal napríklad v emotívnej balade Come Home alebo piesňach All This Time aj zaujímavo prearanžovanej Good Life.

OneRepublic v Bratislave, 17.2.2014Ryan Tedder v tesnej blízkosti fanúšikov - viac fotiek z koncertu

Veľkolepá rozlúčka s prísľubom

Zmeny na pódiu sa nediali len u kapely, dynamiku gradovali aj svetelné variácie a premietanie videí na veľkom plátne za pódiom. Bolo jasné, že program večera majú OneRepublic do bodky premyslený. Nechýbal akustický set, striedanie nástrojov či veľké vyobrazenie mesta Bratislavy s výhľadom na Dunaj na plachte za kapelou. Na nudu vskutku nebol čas a asi preto sa nemožno čudovať, že hlavná časť koncertu ubehla ako voda. Z úst Ryana Teddera zaznelo okrem ďakovania aj slovo "čau" a kapela sa odišla pred očakávaným prídavkom schovať do zákulisia, čo nabudený dav patrične vyburcovalo.

Záver s prídavkami sa niesol v znamení syčiacej pary, farebných svetiel a vybuchujúcich konfiet, ktoré tak trochu pripomínali koncerty Coldplay. OneRepublic odohrali trojicu hitov Feel Again, potemnelú Life In Color a tanečnú If I Lose Myself, medzi ktorými sa spevák nezabudol podeliť o to, aké úžasné je byť "najšťastnejšími skurvysynmi na svete, lebo toto všetko môžu robiť". Na potešenie prítomných fanúšikov, ale aj tých, ktorí sa na koncert nedostali, prisľúbil návrat kapely do Bratislavy v roku 2015. A ak bude aspoň spolovice taký oduševnený a kvalitný ako tento raz, tak sa je na čo tešiť. S ďalšími hitmi na konte by to nemal byť problém. 

Setlist koncertu OneRepublic v Bratislave (17.2.2014):

Light It Up
Secrets
All The Right Moves
What You Wanted
Stop & Stare
Something I Need
Apologize (+Same Love/Cry Me A River cover)
Preacher
Come Home
Counting Stars
All This Time
Good Life
I Lived

prídavky:
Feel Again
Life In Color
If I Lose Myself

Autorka: Michaela Žureková
Foto: Marko Erd (mohlo sa fotiť len z bočnej tribúny)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti