Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Evanescence v Prahe: one woman šou speváčky Amy Lee

Evanescence v Prahe: one woman šou speváčky Amy Lee

19.06.2012 - 17:00 | Miroslav Meňhert

Americká kapela Evanescence sa v nedeľu 17. júna predstavila v pražskej Incheba Aréne v rámci turné k svojmu novému eponymnému albumu. Vôbec prvé vystúpenie tejto formácie v Českej republike však miestami vyzeralo viac ako one (wo)man šou Amy Lee, než koncert celej kapely.


Po približne štyridsať minút trvajúcom defilé českej skupiny Dying Passion, sa na pódium postavila Amy Lee so svojou kapelou. Evanescence v posledných rokoch poznačili viaceré personálne zmeny – v Prahe sa tak táto formácia predstavila v zložení Amy Lee (spev, klavír), Terry Balsamo (gitara), Troy McLawhorn (gitara), Tim McCord (basgitara) a Will Hunt (bicie).

Setlist koncertu bol vystavaný tak, aby kombinoval staršie a mnohokrát i známejšie skladby, s kúskami z nového albumu. Na úvod teda zazneli piesne What You Want, Going Under, The Other Side a Weight of the World. Publikum reagovalo na nové skladby pozitívne, hoci búrlivej reakcie sa vždy dočkali iba staršie hity.

Prvý ohlušujúci potlesk si však Lee vyslúžila až v momente, kedy jej na pódium doniesli veľký klavír, na ktorom v sprievode svojej kapely zahrala piesne Lithium, Lost in Paradise a My Heart Is Broken. Formulácia "v sprievode svojej kapely" pritom nie je použitá náhodou. Evanescence vždy bol a bude najmä projekt Amy Lee, i keď kreatívne zásluhy nemožno uprieť nikomu z jeho bývalých či súčasných členov.

Počas koncertu však zostávala kapela v úzadí a nedostávala takmer žiadny priestor navyše. Prípadné sóla jednotlivých hudobníkov si tak bolo možné iba domýšľať. Na druhú stranu, Amy Lee nemožno odoprieť obrovskú charizmu na pódiu, ktorá v kombinácii s jej energickým prejavom a radosťou z hudby vytvára veľmi príťažlivý mix.

Záver sedemdesiatpäť minút trvajúceho koncertu patril štvorici starších skladieb, konkrétne Whisper, Call Me When You're Sober, Imaginary a Bring Me to Life, a opakovaným poďakovaniam od evidentne dojatej speváčky. Zaplnená Incheba Aréna si napokon vytlieskala trojicu prídavkov a dostala i prekvapenie v podobe českej vlajky, s ktorou Lee vybehla na pódium. Spomínaná vlajka bola darčekom od fanúšikov, o ktorom sa speváčka rozrozprávala aj v exkluzívnom rozhovore pre Hudba.sk. Ten si už onedlho budete môcť prečítať v sekcii Magazín.

Setlist:
What You Want
Going Under
The Other Side
Weight of the World
Made of Stone
Lithium
Lost in Paradise
My Heart Is Broken
Sick
The Change
Whisper
Call Me When You're Sober
Imaginary
Bring Me to Life
Swimming Home
Your Star
My Immortal

Autor: Miroslav Meňhert
Foto: Ján Vlk – Dreamwolf


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti