Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Billy Barman a The Uniques zasnežili A4ku

Billy Barman a The Uniques zasnežili A4ku

18.12.2009 - 12:16 | Miroslav Meňhert

Hudobní priaznivci slovenskej alternatívnej scény si tento rok pripísali do kalendárov o dvoch svätých naviac. Vždy tajomná a najmä nevyspytateľná formácia Billy Barman spojila svoje sily s extravagantnými The Uniques a priniesla hneď niekoľko predvianočných darčekov.


Ak ste boli dobrí, tak nezúfajte, samozvaná úderka vypustila do sveta nové EPčko v koprodukcií s bulharským Bogdan Mlčkov Orchestra, násilne-nenásilnou cestou dovliekla na krst aj špeciálneho balkánského hosťa a zavŕšila to všetko kopou sniežiku, o ktorom si s radosťou spoločne zaspievali.

Niekoľko minút po pol deviatej otvorila večer už spomínaná, pôvodne košická, trojica The Uniques s nezameniteľným frontmanom Pištom Královičom. Relatívne krátky, no o to bohatší setlist predznamenával príchod EPčka, respektíve albumu, o ktorom sa v prípade tejto zostavy hovorí už od minulého roku.


The Uniques: 'Get Your Points' (Live @ A4, 16. 12. 2009)

"Začiatkom budúceho roka by sme mali vydať našu sľubovanú debutovú platňu. Je pravda, že som to isté hovoril ešte v decembri 2008, ale tentokrát to snáď už vyjde," podotkol líder The Uniques pred poslednou odohranou piesňou ich polovice večera.Hviezdne maniere musí v súčasnosti mať každý a kontroverzný Billy Barman predsa nemôže byť výnimkou, i keď je nutné podotknúť, že veľmi svojskou. Ako správni "hostitelia", preto ponúkli návštevníkom jeden darček v predstihu, a to exkluzívne premietanie 17-minutového dokumentu z turné Cirque de Ville, ktoré odohrali ešte na jar tohto roku s kapelami The Swan Bride, Talkshow a 100°C.

Čas vynikajúco využitý na prestavbu pódia a nazvučenie mohol byť teda neskôr využití na odohranie piesní a celkovo vyplnil inak potencionálne vznikajúcu medzeru v programe. Barmani odštartovali svoju, skoro hodinu trvajúcu, šou aktuálnym hitom 'Podskalický Ján' nasledovaným ďalšou skladbou z čerstvého EPčka 'Ahmed'.


Billy Barman: 'Cigánska' (Live @ A4, 16. 12. 2009)

Pravdepodobne najväčšou škodou celého koncertu bolo absentovanie bulharského orchestra, ktorý sa práve na najnovšom počine podieľal. Beztak ale všetkých prítomných "zasnežila" spŕška piesní od hymnického 'Prášku', cez 'Cigánsku', 'Zlatom zdobenú', 'Stana' a samozrejme nezameniteľného 'Introverta'.

Hlavná udalosť stredajšieho večera ale ešte len mala prísť. Slovami Juraja Podmanického alias Millyho – "Zišli sme sa tu, aby sme pokrstili naše nové EPčko." Krstný otec, známi parodista Tomáš Hafner, nenechal nič na náhodu a svoje "antré" poňal za búrlivého potlesku vo veľkom štýle. S mikrofónom v ruke a vervou jemu vlastnou ponúkol za asistencie celej zostavy Billyho Barmana svoj 'Balkánsky sen' a kultovú 'Dúbravku'.


Billy Barman & Tomáš Hafner: 'Balkánsky sen' (Live @ A4, 16. 12. 2009)

Jedinečný "Koncert svätých" umiestnil pomyselnú bodku za celoročným úsilím nejednej slovenskej alternatívnej kapely. Niekoľkomesačná snaha formácií Billy Barman a The Uniques bola teda i takýmto spôsobom ocenená viac ako dvoma stovkami prítomných, ktorí už teraz hľadia na termíny koncertov v nadchádzajúcom roku.Billy Barman setlist:

Podskalický Ján
Ahmed
Prášok
I Kissed The Girl
Hana
Noční jazdci
Cigánska
Introvert
Zlatom Zdobená
Stano
Všetko je výborné

--
Text: Miroslav Meňhert
Foto & video: Igor Daniš - Hudba.sk

► Hudba.sk na Facebooku - Staň sa fanúšikom!


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti