Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

IMT Smile v Prešove vystúpili s Knechtovou ale bez Müllera

IMT Smile v Prešove vystúpili s Knechtovou ale bez Müllera

24.06.2012 - 15:02 | redakcia

Vrcholom prvého dňa Dobrého festivalu bolo vystúpenie prešovskej klasiky IMT Smile. Tá na svojom domovskom podujatí symbolicky zakončila turné k albumu Rodina (2012), pričom už niekoľko týždňov vopred bolo avizované, že pôjde o výnimočný koncert, na ktorom sa k nim na pódiu pridajú aj vzácni hostia. Napokon však nie všetko dopadlo podľa plánov...


Ťahúňmi koncertu, kvôli ktorým sa mnohí fanúšikovia vybrali na Dobrý festival (podrobná reportáž), mali byť Richard Müller a Katarína Knechtová, ktorá si mala s kapelou, s ktorou začínala spevácku dráhu, zahrať po dlhých 15 rokoch. Prvý avizovaný hosť – Richard Müller - žiaľ kvôli chorobe neprišiel, no cez organizátorov odkázal, že v najbližšom možnom termíne to prešovským fanúšikom v plnej miere vynahradí.

Prešov miluje IMT Smile

Táslerovci sa na hlavné festivalové pódium postavili s vyše hodinovým meškaním až po desiatej, keďže už pri predchádzajúcich koncertoch došlo k posunom v programe. Hudobníci od začiatku spustili svoje najznámejšie šlágre. A Prešov im ukázal, že ich miluje. V priereze najväčších hitov svojej kariéry s nimi spievalo takmer celé hľadisko, v ktorom bolo odhadom 5 000 ľudí všetkých vekových kategórií. 

Asi po hodine a pol vystúpenia prišla na pódium avizovaná Katka Knechtová. Napriek veľkým očakávaniam však toto spojenie po toľkých rokoch znelo akosi čudne. Stratila sa z neho sila, ktorú to malo, keď spolu Tásler s Knechtovou začínali. Jedinou peckou zo spoločných piesní bola skladba Nepoznám, ktorá aj po tých rokoch mala energiu a drive. Ďalšie, ako napr. Vŕba, veľmi nezaujali.

Menej je niekedy viac

Po odchode Knechtovej z pódia pokračovali IMT Smile štýlovo podobnými skladbami, čo bolo na divákov pred polnocou už dosť dlhé a zrejme aj monotónne. Po poslednej pesničke totiž nasledoval vlažný, približne minútový potlesk, po ktorom sa poslucháči zodvihli a odišli.

Z očakávaného výnimočného koncertu tak bolo napokon vystúpenie, ktoré kapela odohrala v rámci svojho štandardu. S tým rozdielom, že energia z publika nemala stúpajúcu ale klesajúcu krivku. Takmer dve hodiny hrania boli pre poslucháčov, ktorí si počas večera na Dobrom festivale okrem iných problémov odtrpeli aj nepríjemné čakanie pri jedinom vchode do areálu, pravdepodobne priveľa.

Prispela k tomu aj samotná kapela, pretože časť vybratých skladieb, nech začínali akokoľvek, skĺzla stále do čardášového rytmu. Koncert ako taký nebol v celku zlý, pre fanúšikov i kapelu bol dobrým zážitkom. Snáď vinou dramaturgie a výberu konceptuálne podobných hitoviek i balád však pozorný a kritický poslucháč nadobudol dojem, že sa kapela hudobne za tých 15 rokov veľmi neposunula vpred.

Nie je to problém, keď vnímame Ivana Táslera ako pesničkára prinášajúceho silné myšlienky, s ktorými sa úplne prirodzene stotožňuje už niekoľko generácií. Pri IMT Smile sa však dnes zdá, ako by bola hudba až na ďalšom, menej podstatnom mieste. A keďže v nej pôsobia inštrumentálne zruční muzikanti, je to možno trochu škoda.

Autor: Laco Ontko
Foto: Dobryfestival.sk (ilustračné foto z ročníka 2011)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti