Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Forever King of Pop - pocta M. Jacksonovi alebo karaoke šou?

Forever King of Pop - pocta M. Jacksonovi alebo karaoke šou?

29.03.2012 - 16:13 | redakcia

V Bratislave sa v stredu večer uskutočnila netradičná hudobno-tanečná šou na počesť zosnulej legendy popu Michaela Jacksona. Zmiešané pocity z výkonov umelcov v úvode neskôr prevalcovala eufória z nesmrteľných hitov. Pozrite si exkluzívne fotografie z vystúpenia "dvojníkov" kráľa popu.


Po smrti Michaela Jacksona v júni 2009 sa akoby roztrhlo vrece s umelcami, ktorí túžia vyjadriť obdiv a úctu najväčšej osobnosti popovej scény v histórii. Ďalšiu snahu zachovať posolstvo zosnulého speváka mohli včera vzhliadnuť diváci v Bratislave, ktorí si zakúpili lístky na šou Michael Jackson - Forever King of Pop.

Bratislavská Hant aréna (ŠH Pasienky), ktorá má maximálnu kapacitu okolo 6 000 miest na sedenie, bola zaplnená do niečo vyše polovice. Predstavenie si prišli pozrieť takmer všetky vekové skupiny, v hľadisku sa našli aj nadšenci imitujúci Jacksona svojim oblečením. Samotné vystúpenie sa začalo takmer presne podľa plánu, krátko po 20:00. Vtedy ešte málokto tušil, že z haly bude odchádzať po pol jedenástej večer...

Chaotický začiatok pripomínal karaoke šou

Začiatok hudobno-tanečnej šou nepatril práve k najvydarenejším. Na pódiu sa predstavila skupinka typovo rôznych interpretov, ktorí šou odštartovali mixom hitov a rýchlo sa striedajúcimi tanečnými choreografiami. Zámerom bolo pravdepodobne zoznámiť diváka s typom vystúpenia, ktoré bolo zložené zo skladačky umelcov a skladieb. Na prítomných to však mohlo pôsobiť skôr chaoticky a mätúco, najmä v kombinácii s nepresvedčivými výkonmi interpretov.

Po niekoľkých minútach sa ľuďom prihovoril jeden z imitátorov popovej hviezdy a návštevníkov privítal na spomienkovej šou Michaela Jacksona, ktorá "je plná spevu, tanca, premetov a čohokoľvek, to všetko len pre vás". Koncert bol postavený na najväčších Jacksonových hitoch, choreografie boli inšpirované predovšetkým jeho známymi videoklipmi. Nie vždy však interpretom snaha priblížiť sa originálnemu umelcovi vychádzala. Miestami pôsobila celá šou ako jedno veľké karaoke, účinkujúci mnohokrát nezvládali spievať počas tanca a naopak. Hudobné vystúpenia boli prerušované krátkymi komicky ladenými hranými scénkami, pôsobili však trochu nadbytočne.

Jedným z najväčších nedostatkov bola samotná koncepcia šou a zoradenie piesní. Prvého veľkého potlesku sa umelci dočkali až po vyše pol hodine, keď zaznela skladba Billy Jean (1983). Aj neskôr návštevníci reagovali potleskom a pískaním predovšetkým na najznámejšie hity, samotné vystúpenia interpretov nabrali na emóciách v hľadisku až po prestávke, ktorá nasledovala po nie príliš výraznom prvom hodinovom bloku.

Michael Jackson - Forever King of Pop (Bratislava, 28. 3. 2012)

Kráľ popu v čiernom aj bielom vydaní

Medzi choreograficky najvydarenejšie a divácky najatraktívnejšie patrili aj skladby Thriller, pri ktorej sa umelci prezlečení za príšery podľa známeho klipu rozutekali medzi publikum, Beat It (1983) či Bad (1987). V repertoári ďalej nechýbali hity ako Heal the World (1992), Give in to Me (1993), Earth Song (1995), You Are Not Alone (1995) či Blood on the Dance Floor (1997). K vrcholom večerného vystúpenia patrili piesne Black or White (1991) a spoločná skladba svetových hviezd We Are The World (1985), ktoré divákov postavili z kresiel. Tí odvážnejší sa priblížili k pódiu, ostatní ostali tancovať a mávať rukami na svojich miestach.

Piesne Michaela Jacksona spievali mužskí aj ženskí interpreti. V šou sa pritom striedali dve imitácie kráľa popu – jeden umelec ho výzorom predstavoval ako černocha zo začiatku kariéry, druhý tak, ako ho fanúšikovia poznali po zmene výzoru. "Biely" Jackson sa divákom počas jednej choreografie dokonca predstavil v kostýme s našitým štátnym znakom Slovenskej republiky na ramene.

Neodškriepiteľným plusom vystúpenia bolo množstvo a pestrosť choreografií a použitých kostýmov, koncert tak napriek svojej dĺžke nepôsobil nudne. Taktiež energia umelcov bola viac ako obdivuhodná. Na druhej strane ako sa hovorí, menej je niekedy viac. To si však už môže zhodnotiť každý, kto za spomienkový večer zaplatil v priemere 40 eur.

Autorka: Lea Podstanická     
Foto: Igor Daniš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti