Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Seal odspieval svoj najväčší hit priamo z publika

Seal odspieval svoj najväčší hit priamo z publika

30.11.2012 - 07:00 | Miroslav Meňhert

Britský soulový spevák Seal šokoval bratislavské publikum, keď počas svojho štvrtkového koncertu v Incheba Expo Aréne zoskočil z pódia a uprostred davu fanúšikov odspieval svoj najväčší hit Crazy. Ochrankári sa pri tomto výlete poriadne zapotili, no spevák a najmä fanúšikovia si toto malé šialenstvo užili naplno.


Ešte pred príchodom 49-ročného speváka však večer otvorila Celeste Buckingham. Počas svojho bezmála tridsaťminútového vystúpenia ponúkla skladby ako Nobody Knows, Bleeding, či čerstvú novinku – singel Never Be You. Živá verzia poslednej z menovaných však bola menším sklamaním, keďže piesni v porovnaní s prepracovanou štúdiovou verziou chýbala energia a "drive". Hoci Celeste predviedla výborný spevácky výkon, jej súhra so zvyškom kapely nebola dokonalá, čo možno prisúdiť i časovému stresu, v ktorom sa mladá interpretka v súčasnosti nachádza.

Celkový dojem by pritom určite vylepšilo väčšie zapojenie vokalistky, využitie bohatého svetelného parku či "rozumnejšia" komunikácia s publikom. Mnohonásobne opakované výzvy ako "tlieskajte, nepočujem vás" či "tlieskajte pre Seala" pôsobili skôr komicky, no mohli byť výsledkom trémy a malých skúseností len 17-ročnej speváčky s veľkými koncertmi. Svoje vystúpenie Celeste zakončila hitom Run Run Run, pri ktorého interpretácii sa dokázala viac uvoľniť a zvládla ju na výbornú. Sme preto zvedaví, ako bude vyzerať jej sólový koncert, ktorý sa uskutoční už 20. decembra v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Celeste Buckingham - Bratislava, 29.11.2012
Celeste Buckingham na koncerte Seala v Bratislave - viac fotiek

Úvod plný cover verzií

Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel alias Seal si pre takmer zaplnenú Incheba Expo Arénu pripravil setlist, ktorému okrem autorských skladieb dominovalo aj viacero cover verzií. Už v úvode jeho vystúpenia tak zazneli kúsky ako Back Stabbers (The O'Jays), Love T.K.O. (Teddy Pendergrass) či Love Don't Live Here Anymore (Rose Royce), neskôr nasledované piesňami Let's Stay Together (Al Green) či I'll Be Around (The Spinners).

Treba však podotknúť, že množstvo cover verzií nebolo vôbec na škodu a bratislavské publikum si od začiatku naplno užívalo prepracovanú svetelnú i hudobnú šou. Dodávame, že hudobnú šou s naozaj dobrým zvukom, čo už po niekoľkýkrát vyvrátilo odveké tvrdenia, že v Inchebe nie je možné kvalitne nazvučiť koncert.

Seal - Bratislava, 29.11.2012
Koncert Seala v Bratislave - viac fotiek

Seal uprostred davu fanúšikov

Nestáva sa často, že sa svetovo známy a uznávaný interpret vyberie medzi publikum, a nie to ešte priamo doprostred niekoľkotisícového davu. Seal s tým evidentne problém nemá, a tak sa mnohí z divákov mohli počas piesne Crazy doslova dotknúť svojho obľúbenca. Tým šťastnejším sa dokonca ušlo objatie či jeden z vrelých úsmevov, ktoré spevák rozdával na všetky strany.

Úsmev dominoval na Sealovej tvári počas celého večera a svoju spokojnosť vyjadroval ďakovaním v angličtine i slovenčine a pozitívnymi prívlastkami, ktorými častoval Slovensko. "Máte úžasnú krajinu, úžasné jedlo a úžasných, šťastných a krásnych ľudí. Predovšetkým však máte krásne ženy," dodal spevák, ktorému sa tento rok definitívne rozpadlo manželstvo s modelkou Heidi Klum.

Za skutočné vrcholy večera však možno, okrem Sealovho "výletu" do publika, považovať dvojicu piesní My Vision a Tinsel Town. Zatiaľ čo prvá po pokojnejšom úvode roztancovala väčšinu prítomných, druhá nechala naplno vyniknúť spevákov podmanivý hlas i umenie jednotlivých členov sprievodnej kapely, ktorí počas tejto skladby dostali väčší priestor.

Seal - Crazy (Bratislava, 29.11.2012)

Potlesk pre Celeste

Záver takmer dve hodiny trvajúceho koncertu patril zmyselnej verzii hitu Kiss From a Rose, piesni The Right Life a už spomínanej skladbe Crazy. Trojica prídavkov I'll Be Around, Secret a Amazing tak iba dotvorila uvoľnenú atmosféru celého večera, za ktorú Seal poďakoval všetkým prítomným. Nezabudol pritom poďakovať ani svojej predskokanke Celeste Buckingham, ktorú označil za "neuveriteľný talent" a pre ktorú vypýtal jeden špeciálny potlesk. Ako sám dodal: "Poprosím vás o potlesk pre Celeste, pretože viem, že to ocení." 

Seal sa na svojom aktuálnom turné predstaví už zajtra v Českej republike a bude pokračovať koncertmi vo Francúzsku (2.-3.12.), Belgicku (5.12.), Holandsku (6.12.) a vo Veľkej Británii (8.-9.12.).

Setlist koncertu Seala - Bratislava, 29. novembra:

If I'm Any Closer
Killer  
Back Stabbers
Love T.K.O.  
Prayer For the Dying
Just Like Before
Love Don't Live Here Anymore  
Here I Am (Come and Take Me)
Knock On Wood/Get It Together
Let's Stay Together  
My Vision
The Beginning
Tinsel Town
Kiss From a Rose
The Right Life
Crazy
I'll Be Around
Secret
Amazing

Autor: Miroslav Meňhert
Foto: Igor Daniš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti