Na scéne sú už 28 rokov, majú za sebou obdobie veľkého mainstreamového úspechu aj niekoľkoročnú pauzu a viacero zmien v zostave. Napriek všetkému si Inekafe držia svoju pozíciu a ich skladby spred dvoch dekád stále oslovujú súčasné mladé publikum. Aj o tom, ako sa bratislavskej skupine darí zostať na pomyselnom vrchole v rámci svojho žánra a aké sú jej výzvy do budúcnosti, sa dozviete od lídra kapely Vratka Rohoňa v najnovšom dieli podcastu Zoznam:sa.

"Vratkovi som na koncerte Inekafe sedel na pódiu už ako osemročný. Rozrozprával sa o tom, ako na služobnom aute obrážal mestá a vybavoval klubové koncerty, ako z nich médiá urobili tínedžerskú kapelu, ako museli mlátiť náckov, aby na nich prestali chodiť, ale aj o letectve, ktoré neskôr profesionalizovalo kapelu po niekoľkoročnej pauze. Návrat Inekafe si vynútili fanúšikovia a koncerty vypredávajú dodnes. Hranie so symfoňákom bol sen, hranie sám s akustickou gitarou je výzva. Nové skladby skladá stále z rovnakého dôvodu ako pred 25 rokmi a na jednoduchšie cesty na vrchol neverí. Inšpirujte sa!" vyzýva moderátor Filip Jánošík Lehotský.

Pozerajte a počúvajte na: Zoznam.tv | Youtube | Spotify | Apple Podcasts

Tip redakcie: Inekafe chystajú veľký koncert v Žiline, kúpte si lístky na Predpredaj.sk

Podcast Zoznam:sa vznikol v lete 2022 v spolupráci Hudba.sk, Predpredaj.sk a Zoznam.sk s hudobníkom Filipom Jánošíkom Lehotským, ktorý sa ujal roly moderátora. Medzi doterajšími hosťami podcastu boli Lasky zo skupiny Para, Juraj Benetin (Korben Dallas), Miro Jaroš, Zuzana Smatanová, herec, producent a scenárista Andy Kraus, Peter Cmorik, Emma Drobná, Maťo Ďurinda, či veľký slovenský objav posledných rokov Nina Kohout.

Dajte si odber podcastu Zoznam:sa na Youtube a Spotify a nezmeškajte ďalšie zaujímavé rozhovory. 

Text: Hudba.sk