Hlavná stránka

>

Magazín

>

Rozhovory

>

Zakladateľ Loose Lips: Všetko je poháňané tým istým palivom - vášňou pre hudbu

Zakladateľ Loose Lips: Všetko je poháňané tým istým palivom - vášňou pre hudbu

17.01.2020 - 11:00 | redakcia

Frederick Sugden je spoluzakladateľ a líder hudobnej platformy Loose Lips z Veľkej Británie. Zároveň sa realizuje v komunitnom projekte Threads Radio a v nahrávacej spoločnosti Reposition. Pôsobí aj ako dídžej pod menom Medallion Man a ako Triple M tvorí dídžejské duo so svojou partnerkou Malissou. Na Slovensko prichádza už dnes večer v rámci európskeho turné Loose Lips.


Loose Lips je primárne hudobná platforma z Veľkej Británie, pôsobí však vo viacerých kreatívnych oblastiach. Frederick, predstav tento projekt slovenskému publiku.

Loose Lips je predovšetkým komunita rovnako zmýšľajúcich a vášnivých priateľov pracujúcich ako profesionálny tím okolo všetkého, čo súvisí s hudbou. Radi sa nazývame "rôznorodým hudobným kolektívom". Organizujeme podujatia, prevádzkujeme vydavateľstvo, vytvárame podcasty, natáčame živé relácie a mnoho ďalších zaujímavých vecí. Vytvárame veľa obsahu a našim cieľom je tvorba eklektických a originálnych "produktov", ktoré prechádzajú dôkladnou kontrolou kvality.

Čo má Loose Lips aktuálne nové a na čom momentálne pracujete?

Program Loose Lips sa v posledných mesiacoch ešte prehĺbil. Po mesiacoch organizácie sme začali toto úžasné turné k piatemu výročiu, s ktorým pricestujeme aj do Bratislavy. Konkrétne do Novej Cvernovky. Cestovali sme po celej Európe. Už je takmer koniec, ale bola to neuveriteľná cesta a viedla nás k prepojeniu s pestrou škálou talentovaných a zaujímavých ľudí z rôznych horizontov. Sú to nezabudnuteľné spomienky.

Zároveň pracujeme aj na úplne novej infraštruktúre pre Loose Lips: zriaďujeme oddelenia a zapájame do našich tímov viac ľudí, budujeme nový obsah pre náš aktualizovaný Youtube kanál, hľadáme spôsoby, ako naplno využívať sociálne médiá. Vytvárame organizačné štruktúry v severnej a južnej časti Anglicka, pokúšame sa o nadviazanie dlhodobých spoluprác nielen v Európe. V tomto smere by sme mohli vymenovať mnoho projektov. Našim hlavným cieľom je, aby sa Loose Lips stal pevnou a organizovanou platformou.

Aby sa posilnila celá táto nová infraštruktúra, naša webová stránka (ktorá je v súčasnosti vo svojej koncepčnej fáze) poskytne zdroj pre celý rad projektov a služieb. Z nášho aktuálneho obsahu, ktorý zahŕňa úvodníky, podcasty, rozhlasové relácie, udalosti po celom svete, vydavateľské i mediálne služby, bookingovú agentúru a oveľa viac. Z tohto nového kroku sme nadšení. Samozrejme, stále sa snažíme robiť naše pravidelné rozhlasové show, kombinovať seriály podcastov, organizovať podujatia, pracovať na vydavateľskom pláne na tento rok, čoskoro vyjde naše prvé vydanie vinylu. Je to ambientné / experimentálne EP od Rommeka s remixom od Lakkera.

Pevná platforma, ktorá stále rastie 

Kedy a s akým zámerom vznikol nápad založiť Loose Lips? Ako sa vyvíja?

Legenda hovorí, že myšlienka sa zrodila v obývacej izbe skoro ráno po spotenej noci v londýnskom klube Fabric v roku 2014... Hlavnou myšlienkou bolo jednoducho hodiť dobrým večierkom a dídžejom hudbu, ktorú sme my chceli hrať. Spojenie s viacerými ľuďmi na scéne nás motivovalo myslieť dopredu a sústrediť sa na náš cieľ. Začali sme vydávať kompilácie a podcasty. Vďaka tvrdej práci a skutočnému priateľstvu medzi všetkými v našej posádke sme sa vyvinuli na pevnú platformu, ktorá stále rastie.

Môžete popísať hudobnú scénu vo Veľkej Británii pred piatimi rokmi a teraz? Aká zmena nastala?

Hudobná scéna vo Veľkej Británii bola vždy v neustálej mutácii, niekedy recyklovala prvky z minulosti, aby vytvorila nové inovatívne nápady. Je to ako veľký rybník vplyvov z celého sveta. Pred piatimi rokmi bola klubová scéna už dosť nasýtená a nápad vytvoriť platformu ako Loose Lips v hlavnom meste bol trochu šialený, ale aj tak sme to urobili. Povedal by som, že za posledných päť rokov došlo v kluboch k rôznym veľkým zásahom. A preto sa teraz všade, najmä v Londýne, objavuje oživovanie nelegálnych rave parties.

Aká je výhoda Loose Lips na britskej scéne?

Dúfame, že poskytujeme niečo nové a čerstvé nielen scéne vo Veľkej Británii, ale oveľa širšiemu publiku v Európe a možno aj globálnejšie. Sídlime hlavne vo Veľkej Británii, ale nepáči sa nám myšlienka byť platformou zameranou na Spojené kráľovstvo. Veľmi sa nám páči skutočnosť, že teraz dokážeme podporovať aj menej známych či neznámych umelcov odkiaľkoľvek, ktorí nás jednoducho kontaktujú so svojimi projektmi.

Ako vznikajú vaše spolupráce a vytváranie sietí medzi dídžejom a umelcom?

Neustále sa snažíme vytvárať autentické vzťahy s umelcami, propagátormi a inými aktérmi v odbore. Chladný, korporátny prístup, ktorý dnes prevláda, je určite proti nášmu étosu, ktorý je o vytváraní skutočných pút, kedykoľvek cestujeme na koncert a stretneme sa s promotérmi v skutočnom živote, inými dídžejmi, interakciou so sociálnymi médiami. Pre nás je podstata vytvárania spoluprác skutočná a vrúcna.

Navštevujete hudobné festivaly? Ktoré sú pre vás najzaujímavejšie?

Veľa. Momentálne organizujeme stage na festivale Boomtown s názvom Loose Lips Block Party, ktorý je založený na legendárnych pouličných akciách v zlatom veku hip-hopu. Zahŕňame však aj ďalšie festivaly, ako napríklad Kalida alebo Forte v Portugalsku. Najzaujímavejší je, samozrejme, náš Boomtown stage, na ktorom je tiež veľa práce, ale táto práca je tak obohacujúca, že ju nakoniec ani nevnímame ako prácu.

Loose Lips spoluorganizuje podujatia v západnej, strednej aj východnej Európe. Je možné ich porovnať? Aké sú rozdiely?

Najzaujímavejšou časťou sú nielen rozdiely medzi krajinami, ale aj spoločné menovatele medzi nimi! V rámci nášho turné sme mali (a stále máme) príležitosť spoznať publikum z rôznych kultúr, ale všetko je poháňané tým istým palivom - vášňou pre hudbu. Bude to znieť gýčovito, ale nakoniec sa vždy preukáže, že sme jeden druh a ľudia v našej komunite sú všade rovnakí.

Rozhovor a foto redakcii Hudba.sk poskytla Vera Balko Čillagová z Novej Cvernovky.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti