Stálica slovenskej rockovej scény Tublatanka je aktuálne na veľkom turné, na ktorom spoločne s fanúšikmi oslavuje svoj nový album vydaný po 13 rokoch, ale najmä 40 rokov svojho fungovania. Jediný zakladajúci člen aktuálnej zostavy, frontman Maťo Ďurinda, si počas tohto nabitého pracovného obdobia našiel čas aj na rozhovor v rámci podcastu Zoznam:sa.

"Maťo Ďurinda je okrem dieťaťa plameňov aj obrovský pedant, vyštudovaný farmaceut a snaží sa byť dobrým otcom. Hudobne aj textársky sa hrdo opiera o manželku, psychologičku a rockerku Mirku Ďurindovú, s ktorou doma skladali aj na nový album Uprostred chaosu. Citlivo sleduje dianie a vojnové konflikty posledných desaťročí mu naháňajú hrôzu. Uvedomuje si vzácnosť a jemnosť ľudského života. Má pochopenie pre svojich 'hejterov' a snaží sa byť v hudbe poctivý. Som rád, že zaspomínal aj na Doda Dubána, Ďura Černého a ako plakal, keď odchádzal Paľo Horváth. Pri fľaši vína a krstení kroja nám tá hodina a pol v štúdiu ubehla ani neviem ako," hovorí moderátor a autor podcastu Zoznam:sa Filip Jánošík Lehotský.

Pozerajte a počúvajte na: Zoznam.tv | Youtube | Spotify | Apple Podcasts

Podcast Zoznam:sa vznikol v lete 2022 v spolupráci Hudba.sk, Predpredaj.sk a Zoznam.sk s hudobníkom Filipom Jánošíkom Lehotským, ktorý sa ujal roly moderátora. Medzi doterajšími hosťami podcastu boli Lasky zo skupiny Para, Juraj Benetin (Korben Dallas), Miro Jaroš, Zuzana Smatanová, herec, producent a scenárista Andy Kraus, Peter Cmorik či Emma Drobná.

Dajte si odber podcastu Zoznam:sa na Youtube a Spotify a nezmeškajte ďalšie zaujímavé rozhovory. 

Text: Hudba.sk

Súvisiaci interpreti: Tublatanka