Speváčka a skladateľka Nina Kohout len nedávno oslávila 20. narodeniny, no z jej hudobnej tvorby, vystupovania na pódiu aj rozhovorov je cítiť, že napriek mladému veku už má čo-to za sebou. Aktuálne študuje hudobnú produkciu v anglickom Brightone, napriek tomu sa na Slovensko pravidelne a často vracia a dokazuje, prečo je považovaná za jeden z najväčších mladých talentov slovenskej hudby. Počas nedávneho jarného turné prijala pozvanie na rozhovor v rámci podcastu Zoznam:sa.

"Nina Kohout vystupovala na Pohode už v 12 rokoch a k prvej skladbe ju 'dokopala' Yael z Lola Marsh. Hrala pre prezidentku, študovala na rovnakej londýnskej škole, kde aj Adele, vystupuje po Európe a je naším úspešným slovenským exportom. Nič neberie ako samozrejmosť, nezbiera lajky, ale radšej 'workoholčí' a zápasí s vlastnou sebakritikou. Koncertuje v kapele s vlastným otcom Petrom, ale neberie ho ako dozor. Vyrastala v intelektuálnom umeleckom prostredí medzi dospelákmi. Vraj má teda 20 rokov, ale jej prejav a kompozície pôsobia oveľa zrelšie. Púšťajte svojim deťom v postielkach Nicka Cavea či Davida Bowieho, asi sa to oplatí!" žartuje moderátor Filip.

Pozerajte a počúvajte na: Zoznam.tv | Youtube | Spotify | Apple Podcasts

Podcast Zoznam:sa vznikol v lete 2022 v spolupráci Hudba.sk, Predpredaj.sk a Zoznam.sk s hudobníkom Filipom Jánošíkom Lehotským, ktorý sa ujal roly moderátora. Medzi doterajšími hosťami podcastu boli Lasky zo skupiny Para, Juraj Benetin (Korben Dallas), Miro Jaroš, Zuzana Smatanová, herec, producent a scenárista Andy Kraus, Peter Cmorik, Emma Drobná či Maťo Ďurinda.

Dajte si odber podcastu Zoznam:sa na Youtube a Spotify a nezmeškajte ďalšie zaujímavé rozhovory. 

Text: Hudba.sk