Po minuloročnom úspechu s predstavením Corteo sa svetoznámy Cirque du Soleil vráti do našich končín aj v roku 2023. Mimoriadne energická produkcia s názvom OVO návštevníkom podujatí ukáže krásu biodiverzity. Jedinečná produkcia, ktorá sa doposiaľ predstavila pred zrakmi viac ako 7 miliónov ľudí v 155 mestách, v 26 rôznych krajinách, príde na Slovensko v októbri.

OVO, jedno z najfarebnejších javiskových vystúpení jedinečného Cirque du Soleil, prostredníctvom dychberúcich akrobacií ponúka umelecký pohľad do života hmyzu, plného neutíchajúcej energie a pohybu. Celkovo sa v Bratislave v dňoch 19. až 22. októbra uskutoční sedem predstavení, ktorých dejiskom bude opäť Zimný štadión Ondreja Nepelu.

Jedinečný program OVO nabáda k predstavivosti a svojou bezprostrednou veselosťou prebudí v divákoch vnútorné dieťa. Obrovským zážitkom je samozrejme pre najmenších divákov, v ktorých zanechá umeleckú ale i edukatívnu stopu. OVO je vtipné, miestami aj chaotické či tajuplné predstavenie, v ktorom diváci spoznajú desiatky druhov hmyzu - od mohutných cvrčkov, skáčucich na trampolínach, cez rozkošnú lienku, sebavedomú muchu až po hypnotickú pavúčiu samičku, ktorá sa krúti vo svojej pavučine.

Cirque du Soleil, predstavenie OVO Zdroj: OVO-Cirque Du Soleil
Predstavenie zobrazuje farebný ekosystém, ktorý sa hemží životom. Ukazuje, ako hmyz pracuje, loví, lezie, trepotá sa, či hrá sa, ale aj bojuje. Dokonca hľadá aj lásku. Zabehnutý rytmus života hmyzu preruší moment, keď sa v strede ich prirodzeného prostredia objaví záhadné vajce...

OVO (v portugalčine vajce), tvorí vyše 100-členný tím z 25 krajín sveta vrátane 52 artistov, ktorí na scénu prinášajú akrobatické akty na najvyššej úrovni. Nezabudnuteľný zážitok zo šou umocňuje atmosféra, ktorú dotvárajú úchvatné kostýmy, nádherná pódiová scéna a živá hudobná produkcia.

Plánované predstavenia OVO v Bratislave:
(Zimný štadión O. Nepelu)

19. októbra (štvrtok) o 20:00
20. októbra (piatok) o 20:00
21. októbra (sobota) o 12:00, 16:00 a 20:00
22. októbra (nedeľa) o 13:00 a 17:00

Cirque du Soleil, predstavenie OVO Zdroj: OVO-Cirque Du Soleil
Cirque du Soleil nanovo definoval svetové vnímanie cirkusu, a to od začínajúcich talentov, až po etablované mená. Kanadská organizácia so sídlom v Montreale sa stala globálnym lídrom v oblasti živej zábavy vďaka vytváraniu pohlcujúcich a ikonických zážitkov na svetovej úrovni. Cirque du Soleil sa spája s publikom tým, že je skutočný, ľudský a inkluzívny.

Spoločnosť, ktorá má privilégium spolupracovať s umelcami zo 64 krajín, privádza k životu ich kreativitu na pódiách po celom svete a jej cieľom je pozitívne vplývať na ľudí, komunity a planétu pomocou svojich najdôležitejších nástrojov: kreativity a umenia. V priebehu rokov sa Slnečnému cirkusu podarilo inšpirovať viac ako 220 miliónov ľudí vo viac ako 70 rôznych krajinách sveta.

Prečítajte si tiež:

Vlastná škola pre akrobatov aj dielne na kostýmy. Aký je život v Cirque du Soleil?

Cirque du Soleil v Bratislave: Pozrite si veľký fotoreport zo šou a zákulisia Corteo

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Janka Marczellová z usporiadateľskej agentúry Vivien. Správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Cirque du Soleil