Hlavná stránka

>

Správy

>

Nový album Chiki Liki Tu-a je tu a odznie v plnom znení na aktuálnom turné!

Nový album Chiki Liki Tu-a je tu a odznie v plnom znení na aktuálnom turné!

02.03.2015 - 08:30 | redakcia

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou - kultová prešovská kapela Chiki Liki Tu-a má prvý album po dlhých 10 rokoch. Novinka s názvom Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. oficiálne vychádza práve dnes a už od zajtra bude znieť na veľkom turné.


Trojica hudobníkov Martin Višňovský, Ľuboslav PetruškaTomáš Višňovský sa vracia na koncertné pódiá po najdlhšej koncertnej pauze v kariére a okrem "povinných jázd" odohrá naživo všetky pesničky z novej platne. Prvých 290 kópií majú od dnešného rána už vo svojich schránkach fanúšikovia kapely, ktorí využili predpredaj a podporili tak úspešný projekt vydania albumu za podpory fanúšikovskej základne.

Novinka k nim spolu s bonusmi ako sú tričká, či lístky na koncerty putovala do desiatich krajín a celkovo kapela na predobjednávkach vyzbierala viac než 5000 eur. "Bez týchto financií by sa to robilo oveľa ťažšie a je to pozitívny pocit, keďže ľudia takto dobre zareagovali. Financie sme použili na celý projekt, od nahrávania po natáčanie videa a ďalšie produkčné veci. Je to skvelý pocit aj preto, že sme vedeli, pre koho to vyrábame. Našim fanúšikom za to patrí veľká vďaka a už sa na nich tešíme na koncertoch," poďakoval Martin Višňovský priaznivcom kapely.

Podrobnosti o úspešnej kampani nájdete TU. Vstupenky na turné sú v predaji exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Prvýkrát aj s ochutnávkami

Na albume Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. sa nachádza dvanásť skladieb. Štyri z nich už fanúšikovia poznajú, no zvyšné dve tretiny sú úplne nové. "Nikdy sme neuverejňovali žiadnu skladbu skôr než vyjde album, ale teraz sme tajili vydanie platne tak dlho, že nám prišlo lepšie ukázať aspoň niečo. Keď sa nám podarí ďalšia nahrávka, tak ju chceme dať fanúšikom s tým, že nebudú mať tušenie, čo sa na nej nachádza. Môj celoživotný sen je vydať album 1. januára, kedy je štátny sviatok, všetky obchody sú zatvorené, takže si ju nebudeš mať kde kúpiť. Teraz sa už plne sústredíme na živé hranie," vysvetľuje Martin Višňovský. Prvý prísľub ďalšej platne je teda tu, sme zvedaví, ako dlho budeme na ňu čakať tentokrát.


Zoznam skladieb na albume:

1. Milenka
2. Miller
3. Prezident
4. Toto vlastne čije
5. Kakao
6. DPH
7. Úradníčka
8. Letáky
9. Ci jeho
10. Triedený odpad
11. Nechcem tam ísť bývať
12. Tak už choď

Za dva mesiace precestujú celé Slovensko

Dlhých päť mesiacov sa kapela neukázala na koncertných pódiách. Pre gitaristu Ľuboslava Petrušku to bol celkom príjemne strávený čas. "Aj keď už to trvalo tak dlho, že mi to chýba, na druhej strane sme mali čo robiť. Verte, určite sme sa nenudili doma ani sme neležali na Bahamách a podobne. Mali by sme byť oddýchnutí a plní síl... Síce to nekorešponduje s našou realitou, ale v každom prípade dáme do toho všetko. Nebude to nič vyslovene neštandardné, takže nečakajte žiadne cirkusové čísla v programe," hovorí so smiechom hudobník, ktorý však počas koncertnej pauzy Chiki Liki Tu-a predsa len niekoľko koncertov odohral - ako štvrtý člen Korben Dallas.

Skupina teraz fanúšikom svoju "nečinnosť" vynahradí veľkým turné s 19 zastávkami po celom Slovensku, plus dve v Česku - Praha a Brno. Naživo odohrá celý album, doplní ho o najväčšie hity a celý koncert bude dlhší než sú ľudia zvyknutí. "Ale len trošku, tak o päť minút. Na druhej strane je pravda, že keď sa zjašíme, tak vieme zahrať 20 pesničiek za 15 minút," vtipkuje Petruška a jeho kapelový kolega Martin Višňovský dodáva: "Počet pesničiek bude rovnaký, len dĺžka bude rôzna. Podľa toho, či sa niekto z nás bude ponáhľať na vlak alebo bude musieť ešte niečo stihnúť a keďže nevyužívame metronóm ani počítač počas hrania, je jasné, že to vždy dopadne ináč. To musí byť aká sranda, že ideš hrať koncert a je to vždy rovnako dlhé a naplánuješ si: dnes prídem domov o jedenástej, lebo začíname o siedmej. To je hrôzostrašné," zamýšľa sa basgitarista. "Ale môžeš si naplánovať dovolenku," kontruje Petruška. 

Nový hit si určia fanúšikovia

Aktuálne turné je pre ľudí zoznamovacím rituálom s novými pesničkami. Cédečká aj tričká prinesie kapela so sebou na koncerty. "Nedá sa dopredu posúdiť, čo bude fungovať a čo bude koncertná hitovka alebo ďalšia povinná jazda na nasledujúcich desať rokov. To proste musíme len vyskúšať na pódiu a uvidí sa. Nebudeme tajiť žiadnu novú pieseň, všetky ich zahráme naživo," pozýva Ľuboslav Petruška pred pódiá. Chýbať nebudú ani krsty novej platne v Bratislave, Prešove, Prahe a Brne.

Chiki Liki Tu-a Tour 2015 - jarná časť:

3. 3. - Trnava, Art klub 
5. 3. - Nitra, Frankie rock klub 
6. 3. - Martin, Mestská scéna 
7. 3. - Bratislava, Randal (krst albumu) 
12. 3. - Brno, Fléda (krst albumu)
13. 3. - Nové Mesto, Za rampami 
14. 3. - Trenčín, Klub Lúč 
19. 3. - Prešov, PKO (krst albumu) 
20. 3. - Žilina, Rock’n’rolla 
21. 3. - Vrbové, Kinosála

10. 4. - Prievidza, Element 
11. 4. - Brezno, Bombura 
14. 4. - Praha, Lucerna Music Bar (krst albumu)
16. 4. - Banská Bystrica, Klub 77 
17. 4. - Ružomberok, Relax čajovňa 
18. 4. - Hruštín, DK 
24. 4. - Kremnica, Akropola 
25. 4. - Košice, Collosseum
30. 4. - Levice, Revitzky klub
1. 5. - Handlová, Sound city pub
2. 5. - Senica, Kunov, Dom kultúry 

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Informácie a fotografie portálu Hudba.sk poskytol Edo Kopček z manažmentu Chiki Liki Tu-a. Článok bol upravený a doplnený redakciou.

Foto: Jaro "Jaris" Vaľko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti