Hlavná stránka

>

Správy

>

Robo Opatovský oslávi 20 rokov na scéne výročným turné aj novým singlom

Robo Opatovský oslávi 20 rokov na scéne výročným turné aj novým singlom

01.03.2016 - 15:10 | redakcia

Spevák Robo Opatovský má tento rok dobrý dôvod obzerať sa naspäť. Na hudobnej scéne totiž pôsobí už 20 rokov. Okrúhle výročie oslávi s fanúšikmi na veľkom jarnom turné, kde zahrá svoje najznámejšie, rokmi overené skladby. Súčasťou koncertov však bude aj novinka - singel Posteľné kráľovstvá, ktorý zverejní čoskoro.


Turné k 20. výročiu odštartuje Robo Opatovský v piatok 11. marca a zavíta v rámci neho do trinástich slovenských miest. "Zaspievam výber mojich najznámejších skladieb od roku 1996. Určite nebude chýbať môj prvý hit Unavená a aj staršie songy Úspech ťa spáli, Ráno 5 o clock, Hovorila po španielsky či Prílev energie. Mám pripravený aj 10-minútový mix zo skladieb, ktoré nemôžem zahrať celé, lebo by koncert trval tri hodiny," približuje program turné. Ako dodáva, v Nitre, Modre, Michalovciach, Košiciach, Humennom a Prešove sa ako hostka predstaví Nika Karch.

Hoci program turné bude o ohliadaní sa za minulosťou, Robo sa rozhodol ako pozvánku na koncerty zverejniť úplne nový singel. V týchto dňoch finišuje s piesňou Posteľné kráľovstvá, na ktorej spolupracoval s gitaristom a textárom skupiny Hex Martinom "Fefe" Žúžim a producentom Marekom Rakovickým zo skupiny Lavagance. Obaja s ním pracovali prvýkrát, no veria, že nie naposledy.

Robo Opatovský, Marek Rakovický, Fefe v štúdiu

"S Robom sa poznáme roky, je to výborný spevák, už dávnejšie ma oslovil na spoluprácu a konečne nám to spolu vyšlo. Myslím si, že to stálo za to. Keď som počul finále pesničky, veľmi sa mi páčila. Vlastne aj preto som sa dal nahovoriť na napísanie textu. Keď som si vypočul Robovu hudbu, zaujala ma. Naša spolupráca bola veľmi príjemná. Najskôr sme sa porozprávali o tom, ako si on predstavuje, čo by malo v texte byť a podľa toho som sa ho snažil napísať tak, aby bol spokojný. Verím, že sa pieseň bude ľuďom páčiť a už sa teším sa ďalšiu spoluprácu. Máme už niečo rozrobené, nebudem však prezrádzať," vraví Martin "Fefe" Žúži.

"Spolupráca s Robom bola veľmi príjemná, malo to hladký priebeh. Všetko sme dobre zvládli. Robo je naozaj veľký profesionál. Robí rýchlo, všetko má veľmi dobre pripravené, výborne spieva. Posteľné kráľovstvá sa mi veľmi páčia, myslím, že majú dobrý 'rádiový potenciál', jednoducho, že sa nám pieseň podarila. Určite by som s ním chcel spolupracovať aj v budúcnosti," dopĺňa Marek Rakovický.

"Chcel som to nahrať s novým produkčným tímom a s novým textárom. Fefeho texty sa mi vždy páčili, a tak som mu poslal demáč. Jeho odpoveď ma veľmi potešila, skladba sa mu zapáčila na prvé počutie. Veľmi sa mi páči aj projekt Lavagance Mareka Rakovického, ale hlavne jeho práca ako producenta," chváli kolegov Robo Opatovský. "Pieseň je o miestach, kde sme jeden pre druhého, v bezpečí. Aj keď nás trápia veci, ktoré sa dejú okolo nás - politika, vojny, negatívne správy. V našom malom 'posteľnom mikrosvete' aspoň na chvíľu na všetko zabudneme a užívame si to, že sme s niekým, kto nám rozumie, miluje nás," približuje tému skladby, ktorú spolu s videoklipom odpremiéruje na Hudba.sk už v pondelok 7. marca.

Robo Opatovský tour 2016:

11. 3. - Nové Mesto nad Váhom, Blue Note 
12. 3. - Prievidza, Woodstock 
17. 3. - Bratislava, Rock Cafe  
18. 3. - Topoľčany, CaféBar Sway  
26. 3. - Piešťany, Kursalon  
9. 4. - Banská Štiavnica, Trotuar Cafe  
14. 4. - Nitra, Music a Cafe 
20. 4. - Košice, Jazz Club  
21. 4. - Prešov, Bizarre 
22. 4. - Michalovce, Zlatý býk 
23. 4. - Humenné, MsKS - Estrádna hala   
28. 4. - Modra, Elesko Wine Park  
29. 4. - Žarnovica, Cukráreň Alžbetka

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach interpreta www.roboopatovsky.com a www.facebook.com/robo.opatovsky.fanpage.

Foto: Daša Šimeková (titulná fotografia), archív Roba Opatovského (foto v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti