Spojenie kapely Kabát a festivalu Topfest je nielen v našich zemepisných šírkach jedinečné. Tento rok to bude už dvadsiatykrát, čo sa česká rocková stálica predstaví na obľúbenom festivale. Legendárna skupina preto plánuje na novom mieste konania festivalu v Žiline predstaviť exkluzívnu šou.

"Je to jedinečné v tom, že je to jediný hudobný event, ktorého sa Kabát zúčastňuje každý rok! Nič obdobné vo svojej dlhej histórii nemáme," hovorí frontman kapely Pepa Vojtek.

Oslava dvadsaťročnej spolupráce s Topfestom si priam pýta niečo nezabudnuteľné. Určite v tom pomôže aj pódium Megaforce. Manažér Kabátu Radek Havlíček aj vďaka nemu môže kresliť plány koncertu, ako on hovorí, "podľa svojich predstáv a nie podľa možností strechy, čo sa teda veľkosti a nosnosti týka".

Topfest 2024 - vizuál k 1.3.2024 Zdroj: PR

Topfest 2024 v prvý prázdninový víkend od 27. do 29. júna na žilinskom letisku privíta množstvo špičkových kapiel. Niektoré vystúpenia budú jedinečných aj v európskom kontexte, veď popri kapelách ako Scorpions, Five Finger Death Punch, Pretty Maids, Avantasia, P.O.D. sa môžete tešiť aj na návrat kanadskej skupiny Annihilator na pódiá práve na Topfeste, či špeciálne vystúpenie gitaristu skupiny Motörhead Steva Campbella, ktoré bude poctou Lemmymu Kilmisterovi.

Na pódium Topfestu sa vráti aj ďalšia legenda českého rocku, skupina Wanastowi Vjecy. Radek Havlíček, ktorý je popri manažovaní Kabátu zároveň basgitaristom "Wanastowiek", prezradil, na čo sa fanúšikovia kapely môžu tešiť: "Zatiaľ pracujeme na playliste na toto leto a ešte nie je hotový, ale budeme se snažiť o zmeny, aby to bavilo nielen nás, ale aj našich fanúšikov. Možno vytiahneme niečo zo začiatku kapely, čo sme dlho nehrali."

Z českých a slovenských kapiel sa môžete tešiť aj na Alkehol, Stellvris, Škwor, Dymytry, Traktor, ČAD, Symfobia, Dorian Gray, BijouTerrier a ďalších. Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke www.topfestofficial.sk.

Vstupenky: Predpredaj.sk

Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)