Hlavná stránka

>

Správy

>

Štefan Margita dokončuje album venovaný šansónom

Štefan Margita dokončuje album venovaný šansónom

01.05.2018 - 13:00 | redakcia

Štefan Margita v týchto dňoch dokončuje v štúdiu Daniela Hádla na Vyžlovke nahrávku svojho nového albumu s názvom Mapa lásky. Po úspešných a platinovou platňou ocenených albumoch Melancholie (2013) a X MAS (2016) sa tentokrát slávny tenorista rozhodol vstúpiť do zvodného sveta francúzskych šansónov, ale i ďalších piesní, ktoré ho zaujali svojimi nevšednými melódiami a vrúcnymi textami.


Mapa lásky by mala fanúšikom priniesť hneď niekoľko príjemných prekvapení, ako v podobe vybraného repertoáru, tak i vo voľbe hudobných hostí, ktorých mená tvorcovia zatiaľ ponechávajú ako tajomstvo. Štefan Margita chce prostredníctvom nového albumu vzdať hold jedinečnému svetu šansónu, pre ktorý sú charakteristické hĺbavé piesne plné emócií.

"Myšlienka nahrať album plný šansónov s jeho veľkými hitmi mi napadla, keď som pred piatimi rokmi nahrával album Melancholie. Konkrétne pieseň Jacquesa Brela Chanson des vieux amants a pieseň z autorskej dielne Léa Ferreho so slovenským textom Ľubomíra Feldeka Ten zlodej čas. Už vtedy som vedel, že ho raz nahrám, a priaznivé reakcie poslucháčov na môj výlet do tohto sveta napokon všetko urýchlili," uvažuje Štefan Margita. Za pozornosť stojí i to, že fotografie Jana Zátorského, ktoré budú tvoriť booklet CD, vznikali v najromantickejšom mieste Európy v Paríži, a dokreslia tak nevšednú atmosféru tohto prekvapivého albumu, ktorý by mal vyjsť už koncom mája.

Štefan Margita k repertoáru pripravovaného albumu prezrádza: "Na album Mapa lásky som naspieval piesne velikánov francúzskeho šansónu Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, Georgesa Moustakiho a hviezd francúzskej populárnej hudby Barbary, Dalidy a Patricka Bruela. Jeden šansón som pre seba objavil v repertoári Mira Žbirku a dva mi na mieru napísali Ondřej Soukup s Gábinou Osvaldovou a Martin Chodúr," uviedol Štefan Margita a ešte poznamenal: "Šansóny som si zamiloval raz a navždy. Snáď preto, že ich najvlastnejšou náplňou sú láska, jej šťastie i jej problémy, a city i bolesti sa v nich väčšinou prežívajú naplno. A pri ich počúvaní nám preto občas prejde mráz po chrbte. Ak sa budú poslucháči môjho pripravovaného albumu pri počúvaní šansónov v mojom podaní cítiť príjemne a obľúbia si ich, budem veľmi šťastný."

Dramaturgiu šansónového albumu zostavoval Štefan Margita v spolupráci s producentom Janom Adamom. Vybrané piesne aranžoval Daniel Hádl, ktorý sa postaral aj o hudobnú produkciu. Mapa lásky vyjde v Supraphone 25. mája na CD i v digitálnych formátoch. V čase vydania albumu bude Štefan Margita v USA, kde ho čaká rola boha Logeho vo Wagnerovej opere Zlato Rýna v San Francisco Opera.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti