Hlavná stránka

>

Správy

>

Festival Colours of Ostrava sa presúva na júl 2021

Festival Colours of Ostrava sa presúva na júl 2021

01.05.2020 - 11:00 | redakcia

19. ročník medzinárodného festivalu Colours of Ostrava sa z dôvodu opatrení proti šíreniu koronavírusu a nepriaznivej situácie pre organizovanie veľkých akcií presúva na budúci rok, na 14. - 17. júl 2021, kedy sa opäť uskutoční s rozsiahlym programom v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Na rovnaký termín sa presúva aj medzinárodné fórum Meltingpot.


"Dúfali sme, verili sme, ale realita je tu. Viem, že ste sa, rovnako ako ja, veľmi tešili a nemohli sa dočkať festivalového leta. Celý rok som so svojim tímom pracovala na tom, aby sme pre vás zorganizovali festival s čo najlepším programom a s viacerými vylepšeniami. Je tu situácia, o ktorej som si myslela, že ju nikdy nezažijem - leto bez festivalu, leto bez živej hudby a leto bez našej farebnej atmosféry," hovorí na úvod riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Festivalový tím teraz intenzívne pracuje na presune tohtoročného programu na budúci rok, vrátane hlavných headlinerov a väčšiny ďalších účinkujúcich. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na ďalší ročník. "Mám na vás veľkú prosbu, podporte nás teraz. Nesmierne by som si vážila, keby ste si vstupenky ponechali a tak náš festival, jeho myšlienku a jeho realizáciu s tak rozsiahlym a kvalitným štvordenným programom podporili. Bez vás to nepôjde," apeluje Zlata Holušová na fanúšikov.

"Chápem však, že niektorí z vás v tejto, pre viacerých zložitej situácii, budete potrebovať peniaze a požiadate o vrátenie zakúpených vstupeniek. Dajte nám nejaký čas, aby sme dohodli všetky praktické opatrenia, o ktorých čoskoro prinesieme presné informácie," uvádza Zlata Holušová. Na všetky otázky týkajúce sa presunu bude tím festivalu odpovedať na e-maile informace@colours.cz. "V prípade, že čelíte existenčným problémom, napíšte nám, budeme sa snažiť nájsť rýchle individuálne riešenie," dodáva Holušová.

Festivalový tím už teraz chystá silný budúci ročník

"Nepopieram, že presun ročníku necelé tri mesiace pred štartom, keď je väčšina vecí už pripravená a dohodnutá, predstavuje obrovskú zaťažkávajúcu skúšku. Nielen pre nás, ale taktiež pre umelcov, našich dodávateľov, spolupracovníkov, brigádnikov, stánkarov a veľa ďalších, ktorí sú na festival naviazaní. Preto sme optimisti - s podporou vás, našich návštevníkov, partnerov a podporovateľov to zvládneme. Za to patrí všetkým obrovské poďakovanie," zdôrazňuje Zlata Holušová.

Festivalový tím si ale z dôvodov presunu nedáva prestávku - okrem príprav budúceho ročníka v roku 2021 môžu fanúšikovia sledovať na sociálnych sieťach Colours TV s koncertami, živými programami aj materiálmi z archívu. Fórum Meltingpot bude naďalej prinášať zaujímavé online rozhovory s rôznymi osobnosťami. "Opatrujte seba, svojich blízkych, priateľov, buďte zdraví a plní optimizmu. Uvidíme sa na najkrajšom ročníku Colours of Ostrava v Dolních Vítkoviciach v júli 2021," uzatvára Zlata Holušová.

Tento ročník festivalu sa mal uskutočniť od 15. do 18. júla. K hlavným hviezdam patrili napríklad The Killers (USA), Twenty One Pilots (USA), Martin Garrix (Holandsko), The Lumineers (USA), LP (USA), Youssou N'Dour (Senegal) a veľa ďalších. Na festivale nemal chýbať tradične bohatý nehudobný program - medzinárodné fórum Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, ale aj výtvarné inštalácie. Celkovo sa malo v areáli Dolních Vítkovic uskutočniť cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Zdenko Hanout. Viac informácií nájdete na stránke festivalu www.colours.cz.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti