Hlavná stránka

>

Správy

>

Tomáš Liška a Pavel Berkovič spojili sily v novom klipe ku skladbe Hope

Tomáš Liška a Pavel Berkovič spojili sily v novom klipe ku skladbe Hope

01.05.2021 - 11:00 | redakcia

Na novom klipe ku skladbe Hope projektu Tomáš Liška & Invisible World spolupracoval kameraman Pavel Berkovič, ktorý sa v minulosti podieľal na videoklipoch Xindla X, Václava Neckářa, Michala Hrůzy alebo Barbory ​​Polákovej. Príbeh rozpráva o stratenej nádeji a jej znovunájdenií v procese tvorby.


Tomáš Liška so svojou kapelou Invisible World natočil rovnomenný album Hope na jar 2019. Hnacím motorom pre neho bol prísľub vydania dosky pod hlavičkou prestížneho nemeckého labelu. Zo sľubov nakoniec zišlo a do celého procesu zasiahli hneď dva lockdowny, čo prinieslo nie príliš optimistický začiatok vydávania dosky. "Nebolo ľahké neprepadať beznádeji. Keď som si ale s odstupom času pustil, čo sme s chalanmi natočili, akoby sa mi v hlave precvakly okruhy späť do režimu Ži a tvor! Všetko do seba zase začalo zapadať a od tej chvíle sa mi konečne začala vracať energia, ktorú sme do tejto muziky dali," opisuje Liška.


Hope nakoniec Liška vydal na jeseň minulého roka na vlastnom labeli Invisible Records. Získal zaň nomináciu na Ceny Anděl 2020 v kategórii Jazz, nahrávka doslova obletela svet. Hrali ju hudobný redaktori austrálskych, japonských, amerických a európskych rádií. "Vznik klipu ovplyvnil celý rad vecí, lockdown, ale tiež veľký rozptyl hráčov po celej Európe. O to viac si vážim krehkej a snáď citlivej formy filmu, ktorý je odrazom Tomášovej hudby a celej dosky Hope. Keby to mala byť jediná dobrá vec, ktorú sme museli zažiť, som nesmierne vďačný, že som mohol túto energiu, čo Tomáš vyžaruje, načerpať. Teraz sa hodí," dodáva Pavel Berkovič.

Liškova medzinárodná formácie Invisible World získala v minulosti cenu publika na prehliadke Czech Music Crossroads, vystúpila na prestížnych hudobných prehliadkach ako Womex alebo Budapest Ritmo. Okrem toho súbor stihol odohrať veľa koncertov po Európe, Afrike a Japonsku. "Všetci dúfame, že sa aspoň v lete podarí odohrať niektoré z plánovaných akcií. Posielame si s chalanmi na diaľku motívy a nápady, aby sme boli aspoň trochu v procese kapelnej tvorby. V tejto zložitej dobe je medzinárodná kapela trochu v nevýhode, ale stále sa nám darí zachovať pokoj," uzatvára s nádejou Tomáš Liška.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Anna Mašátová.

Foto: Dušan Tománek


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti