Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Clean Bandit a Demi Lovato nahrali letnú hymnu pre všetky zlomené srdcia

VIDEO: Clean Bandit a Demi Lovato nahrali letnú hymnu pre všetky zlomené srdcia

01.06.2018 - 11:30 | Dušan Marko

Britská skupina Clean Bandit sa môže pochváliť ďalším hitom. Do éteru pred nedávno vypustila singel Solo s Demi Lovato a včera k nemu predstavila aj štýlové hudobné video. Vizuál plný farieb určite aspoň na chvíľu zdvihne náladu všetkým, ktorí sa musia vysporiadať s ťažkým rozchodom.


Britské elektronické zoskupenie Clean Bandit sa hudbe venuje už od roku 2008, no na úspech si pár rokov museli počkať. Prelom prišiel koncom roka 2013, kedy talentovaní hudobníci zabodovali v hudobných rebríčkoch s hitom Rather Be. Za spoluprácu s vtedy ešte neznámou speváčkou Jess Glynne dokonca vyhrali Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku.

Od tej doby trio (pôvodne kvarteto) produkuje jeden hit za druhým. Minulý rok to bola skladba Symphony s Zarou Larsson a rok predtým obrovský hit Rockabye so Seanom Paulom a vychádzajúcou hviezdou Anne-Marie či Tears s víťazkou britského X Factoru Louisou Johnson.

Prečítajte si: Svetové hviezdy v Seredi: Na letnom podujatí In Castle vystúpia aj Clean Bandit!

Milovníčka britskej hudby

Kým v minulosti Clean Bandit spolupracovali s talentovanými speváčkami, ktoré boli v tom čase relatívne neznámymi novými tvárami, tentokrát siahli vyššie a svoje sily spojili so speváčkou, ktorá sa už môže radiť medzi áčkovú ligu. Reč je o americkej hviezde Demi Lovato, ktorá však už viackrát potvrdila, že k britskej scéne má veľmi blízko. V minulosti totiž spolupracovala aj menami ako Cher Lloyd, Olly Murs, či Jax Jones.

Demi Lovato, videoklip Solo

Chytľavá letná pesnička Solo je už šiestym singlom z očakávaného druhého štúdiového albumu skupiny Clean Bandit. Samotná produkcia skladby zostala tak povediac "v rodine", pretože za ňou stoja samotí členovia skupiny Grace Chatto a Jack Patterson, na tvorbe piesne sa však podieľala aj hosťujúca speváčka. Pieseň pritom sčasti vznikala cez videohovor, pretože skupina nedokázala zosúladiť svoj program s nabitým harmonogramom americkej speváčky. Demi Lovato počas telefonátu sedela v štúdiu v Alabame a Clean Bandit v rodnom Anglicku. 

Explózia farieb

Grace Chatto priznala, že pri tvorbe piesne čerpala z vlastného života. "Už dlhšie prechádzam ťažkým rozchodom. Pieseň hovorí o tom, že svojho bývalého partnera nedokážem len tak nahradiť niekým iným. Musíte nájsť v sebe silu. Nikdy predtým som si niečím takým neprešla. Bola som typ človeka, ktorý vždy išiel z jedného vzťahu do druhého," priznala blondínka pre britské médiá.

Napriek citlivej osobnej téme je výsledkom ľahko zapamätateľná tanečná nahrávka, ktorú možno pokojne označiť za letnú hymnu. Tomu zodpovedá aj videoklip plný farieb. Sleduje príbeh ružovo-vlasého dievčaťa (zahrala si ho samotná frontmanka Clean Bandit), ktoré sa rozhodlo potrestať svojho priateľa zmesou tabletiek a poriadne mu tak spestriť jeho život. Tie mu primieša do jedla a následne ho premení na pestrofarebného domáceho miláčika. Video dopĺňajú scény s pôvabnou Demi Lovato, ktorej to aj napriek pár kilám navyše svedčí čoraz viac.

Clean Bandit odohrajú svoj prvý koncert na Slovensku 9. augusta v Amfiteátri a Zámockom parku v Seredi. Lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Prečítajte si tiež: Christina Aguilera a Demi Lovato sa vzopreli mužom, aby sa vrátili do raja

Autor: Dušan Marko
Foto: Youtube (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti