Hlavná stránka

>

Správy

>

Tereza Mašková v deň finále SuperStar zverejnila novú pieseň Tažní ptáci

Tereza Mašková v deň finále SuperStar zverejnila novú pieseň Tažní ptáci

01.06.2020 - 16:00 | redakcia

Česká speváčka Tereza Mašková, víťazka Superstar 2018, predstavila práve v deň superfinále tohtoročnej série svoj nový singel Tažní ptáci. Nebyť opatrení a zmeny organizácie súťaže v súvislosti s koronavírusom, kvôli ktorým sa nedeľný prenos natiahol až do polnoci, možno by pieseň v šou predstavila aj naživo.


Novinka Tažní ptáci nadväzuje na úspešné piesne New MeŽárO nás dvou a Láskou se splést, ktoré Tereza Mašková postupne vydávala od jesene 2018. Všetky štyri videoklipy majú na Youtube viac ako jeden a pol milióna pozretí, pričom najúspešnejší je singel Žár s 2,7 miliónmi prehratí. 

V tomto kontexte je pomalá lyrická pieseň pomerne zvláštnou voľbou singla, ktorý má byť poslednou predzvesťou jej debutového albumu s názvom Zmatená. Ten vyjde už o necelé dva týždne, v piatok 12. júna. Obyčajne sa takto krátko pred albumom vydávajú piesne s veľkým potenciálom stať sa rádiovými hitmi, najmä ak ide o vydanie albumu na začiatku leta. Novinka je však presným opakom typického letného hitu. Bude teda zaujímavé sledovať, či jej napriek tomu dramaturgovia českých a slovenských rádií dajú šancu.


Ani táto doba totiž nie je typická a singel Tažní ptáci sa zvláštnym spôsobom hodí práve na leto, ktoré pravdepodobne pre mnohých z nás nebude až také bezstarostné a veselé, ako sme zvyknutí. Pieseň je plná metafor, z ktorých najviac rezonujú najčastejšie sa opakujúce slová "končíme, dneska vyhořel ráj". Nejde však o priamu umeleckú reakciu na pandémiu či klimatickú krízu, text vznikol už dávnejšie.

"Pesničku napísal už pred niekoľkými rokmi môj kamarát a veľmi dobrý muzikant Martin Kučera so svojím otcom. Náhodne som na ňu narazila pred dvoma mesiacmi v emaile a hneď som sa rozhodla, že ju chcem mať na albume. Je to krásna skladba, keď som ju počula prvýkrát, doslova sa mi zatajil dych. Jej text je pre mňa majstrovským dielom," uviedla speváčka o novinke, ku ktorej ešte pred vydaním albumu zverejní videoklip.

Prečítajte si rozhovor: Tereza Mašková: To, že vydávam skladby a čoskoro aj album, je vďaka SuperStar

Biografia

Tereza Mašková má 24 rokov, narodila sa 11. apríla 1996 v Třinci. Pochádza z hudobníckej rodiny a hudbe sa intenzívne venuje od siedmich rokov, kedy začala študovať spev a klavír na základnej umeleckej škole. Vyštudovala odbor muzikál na pražskom Konzervatóriu Jaroslava Ježka. V 14-tich rokoch absolvovala spevácku súťaž Česko Slovensko má talent, v ktorej sa prebojovala do semifinále. V roku 2014 sa zúčastnila na celosvetovej súťaži World Championships of Performing Arts, ktorú vyhrala v kategórii Muzikál.

V júni 2018 zvíťazila v piatej sérii Česko Slovenskej SuperStar. Následne sa stala sa jednou z hviezd speváckej šou Tvoje tvář má známý hlas a 16. novembra 2018 vyšiel album, na ktorom fanúšikovia našli výber skladieb, ktoré spievala v Česko Slovenskej SuperStar. V novembri 2018 vydala debutový singel New Me. V súčasnosti popri svojej dobre rozbehnutej kariére študuje odbor populárny spev.

Text: Hudba.sk (zdroj: Renáta Tomášová/Warner Music + TASR)
Foto: Facebook.com/terezamaskovaofficial


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti