Hlavná stránka

>

Správy

>

Nocadeň ohlásili letné koncerty: Fanúšikom sa úplne rozdáme

Nocadeň ohlásili letné koncerty: Fanúšikom sa úplne rozdáme

01.06.2021 - 11:00 | redakcia

Po náročnom roku bez možnosti koncertovania je každý koncert malým sviatkom. Aj kapela Nocadeň zareagovala na uvoľnenie opatrení ohlásením letných koncertov, na ktorých držitelia českej hudobnej ceny Anděl za rok 2019 v kategórii Slovenský album, naživo predstavia skladby z ocenenej nahrávky Auróra a nevynechajú ani najzásadnejšie hity.


Prvý zo série letných koncertov pod holým nebom odohrá kapela Nocadeň už o mesiac - v sobotu 3. júla v Žiline vo vonkajších priestoroch klubu Smer 77. Následne sa štvorica Košičanov presunie 31. júla pred domáce publikum kultúrneho centra Kasárne/Kulturpark v Košiciach a vychutnať si ich budú môcť 4. septembra aj návštevníci amfiteátra v Banskej Štiavnici. Vstupenky sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Nocadeň predstavia fanúšikom nový koncertný program zostavený predovšetkým zo skladieb pochádzajúcich zo stále aktuálneho albumu Auróra (recenzia), ktoré mali mať pôvodne koncertnú premiéru už minulý rok. Zo siedmej štúdiovej platne už poslucháči poznajú hity Svitanie, Architekti šťastia, Domino aj titulnú pieseň Auróra.


Členovia formácie už teraz trávia čas v skúšobni, kde intenzívne skúšajú aktuálny koncertný program. Čo pre fanúšikov pripravujú, prezradil spevák Rasťo Kopina.

"Dostali sme sa do veľmi zvláštnej situácie. Nový program sme mali naskúšaný už na minuloročné koncerty, najskôr na tie jarné a potom na preložené jesenné termíny. Žiaľ, vždy sme chytili lockdown a chvíľu sme už aj my sami strácali nádej a premohla nás skepsa. Dokonca nám zatvorili aj priestory, kde máme skúšobňu a jeden čas sme nemohli hrať vôbec. Kvôli poverčivosti sme, pre istotu, prekopali setlist a program sme postavili nanovo. Myslím, že bude veľmi citlivo namiešaný z našich najväčších hitov a zo skladieb z nášho ostatného albumu Auróra."

Kapela založená bratmi Rasťom a Robom Kopinovcami, ktorá budúci rok oslávi 25 rokov svojej existencie, tak ponúkne návštevníkom letných koncertov okrem absolútnych koncertných premiér aj prierez toho najlepšieho zo svojej doterajšej kariéry. "Chceme veriť, že sme našim fanúšikom chýbali, minimálne tak ako oni nám a že nám prídu prejaviť svoju oddanosť. My im môžeme sľúbiť, že sa pre nich úplne rozdáme," dodal Rasťo Kopina.

Termíny koncertov Nocadeň - Leto 2021:

3.7. – Žilina, Smer Klub 77
31.7. – Košice, Kasárne/Kulturpark
4.9. – Banská Štiavnica, Amfiteáter

Vstupenky:  


Text: Hudba.sk / PR
Foto: Roman Šustek


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti