Album Labutie piesne z roku 1993 je voľným pokračovaním albumov Zelená pošta a Na II. programe sna, ktoré spoločne vytvorili Pavol Hammel, Marián Varga a Radim Hladík, pričom na tomto albume sa textársky podieľal popri Kamilovi Peterajovi aj Boris Filan. Legendárny titul vyšiel 27. augusta v reedícii po takmer 30 rokoch na CD aj LP.

"Pri nahrávaní albumu sme si hovorili, dúfam, že to nebudú naše labutie piesne, no a odvtedy prešlo už skoro 30 rokov. Tešilo ma, že gitarista Radim Hladík tu bol aktívny už pri spoločnom zrode platne v štúdiu na rozdiel od niektorých iných spoločných albumoch, kde sa len čiastočne spolupodieľal a musím ešte poukázať na unikátny záznam spevu Mariána Vargu, ktorý je zachytený v piesni III.svetová," spomína Pavol Hammel.

Na albume hrá a spieva Pavol Hammel (spev, akustická gitara), Radim Hladík (gitary), Marián Varga (klávesové nástroje), Fedor Frešo (basová gitara), Juraj Griglák (basová gitara), Anton Jaro (basová gitara), Martin Karvaš (klávesové nástroje a programovanie) a Cyril Zeleňák (bicie nástroje).

Album obsahuje 16 piesní, sú nimi Ranná hudba, Vták do smutných počasí, Srdce na uzol, Interludio inquiento, Peur de soi mene, Kvietky, Fanfaretta, Kšeft z neba, Zlatá brána, Zabijeme ju, III. svetová, Labutie piesne, Filozof opica, V očistci, Orol a panna a Nočná hudba.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. Text správy sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Marián Varga