Hlavná stránka

>

Správy

>

Diego po ôsmich rokoch vydáva očakávaný tretí album Et in Arcadia Diego

Diego po ôsmich rokoch vydáva očakávaný tretí album Et in Arcadia Diego

01.12.2017 - 14:00 | redakcia

Znalcom výtvarného umenia asi netreba vysvetľovať, že názov albumu je inšpirovaný dielom francúzskeho maliara Nicolasa Poussina zo 17. storočia. Jeho obraz Et in Arcadia ego je zároveň obalom nahrávky, ktorá sa na trh dostáva s osemročným odstupom od svojho predchodcu Peripheries, oceneného ako album roka 2009 v ankete Radio_Head Awards.


Album Et In Arcadia Diego prináša desať skladieb, ktoré môžete od dnes počúvať na všetkých streamingových službách vrátane Deezeru či služby HearNow, patriacej pod internetový hudobný obchod CDBaby, kde si môžete album (zatiaľ len v digitálnej verzii) aj zakúpiť. Fyzické nosiče budú prvýkrát v predaji na oficiálnom krste v bratislavskom klube Fuga vo štvrtok 7. decembra.

Hneď na prvé počutie je jasné, že nahrávka sa zaradí medzi to najlepšie, čo tento rok na slovenskej nezávislej scéne vyšlo, a že hudobníci si dali naozaj záležať na každom detaile. Bodaj by nie, keď fanúšikov nechali na novinku čakať tak dlho. A k tomu ešte v pôvodne avizovanom termíne na prelome októbra a novembra namiesto albumu zverejnili nepriestrelnú a neodolateľnú "výhovorku" v podobe singla s mimoriadne výstižným názvom i textom A Time for Everything (čas na všetko).


Energia na správnych miestach

Pôsobí to takmer ako dokonale premyslený marketingový ťah, no teraz je jasné, prečo k posunutiu vydania nahrávky došlo. Kapela sa totiž rozhodla dať si spraviť mastre u troch rozličných firiem a vybrať ten najlepší. Aj preto nebolo dopredu jasné, kedy bude album presne hotový. "Patrí to k nášmu folklóru, ale je dôležité vydať len niečo, s čím sme do bodky spokojní. Preto sa oplatí čakať a byť trpezlivý," hovorí bubeník Diego C.

A čo na album hovoria jeho spoluhráči? "Odpoveď na túto otázku vždy rád prenechám hudobným publicistom, absolventom KHVFiFUK a pracovníkom ÚHV SAV," komentuje so svojim typickým humorom basgitarista Diego S. Frontman a gitarista Diego K. je už konkrétnejší: "Určite je pomalší a asi aj o niečo temnejší. Ťažko nájsť konkrétne príčiny, prečo je to tak, ale tak to proste vyšlo. Viac sa hráme s celkovou atmosférou, ale stále sme to my, aj keď o pár rokov inde. Pomalšie tempá nám zrazu začali vyhovovať. Asi sa už tak nepotrebujeme bohapusto zbavovať energie, skôr sa snažíme ju smerovať cielenejšie. Či sa nám to darí, to nech povedia poslucháči."

Na albume je kompletne nový materiál, okrem staršieho singla What Now?, ktorý príjemne zarezonoval medzi slovenskými poslucháčmi. "Práve táto skladba všetko odštartovala, keď sme na nej pracovali, začali sme myslieť na album. Preto si na ňom zaslúži byť," dodáva druhý gitarista Diego V.


Novinky si môžete vypočuť naživo v rámci koncertnej šnúry, ktorá odštartovala ešte v októbri. Fanúšikovia Prešove, Piešťanoch, Brne a Trenčíne, tak mali exkluzívnu možnosť počuť nové pesničky ešte pred ich vydaním. Turné v decembri pokračuje v ďalších štyroch mestách - Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš sú na programe už dnes a zajtra a po spomínanom bratislavskom krste kapela odohrá svoj posledný tohtoročný koncert v Žiline.

Na pódiá sa Diegovci však čoskoro vrátia. "Pracuje sa už na jarnom turné a aj na letnom programe. Máme potvrdené prvé festivaly, tešíme sa," dopĺňa Diego K.

Zostávajúce koncerty Et In Arcadia Diego Tour 2017:  

1. 12. - Banská Bystrica, Klub 77 
 
2. 12. - Liptovský Mikuláš, Diera do sveta  
7. 12. - Bratislava, Fuga  
8. 12. - Žilina, Stanica   

Tracklist albumu Et In Arcadia Diego: 

1. Wasteland
2. A Time for Everything
3. Calypso
4. Traps
5. Transhuman Nature
6. What Now?
7. Slowly
8. Circle
9. Something
10. Dream Come

Vypočujte si celý album na Deezeri: 
Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Mário Gešvantner z agentúry Real Something. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach kapely www.diego.sk a www.facebook.com/diegobandsk.

Foto: Anna Grekrepten


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti