Hlavná stránka

>

Správy

>

Grape festival sa na najbližšie ročníky sťahuje do Trenčína

Grape festival sa na najbližšie ročníky sťahuje do Trenčína

01.12.2021 - 10:10 | redakcia

Festival Grape, ktorého prvých desať vydaní sa konalo na letisku v Piešťanoch, zverejnil svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín, potom ho organizátori plánujú presťahovať do nového areálu v Trnave.


Letný hudobný festival Grape sa od svojho prvého ročníka v 2010 konal každoročne na letisku v Piešťanoch. Zatiaľ posledný ročník sa tu uskutočnil v 2019. Ďalší osud festivalu bol doteraz nejasný - či už z dôvodu prebiehajúcej pandémie, kvôli ktorej sa ostatné dva ročníky nemohli uskutočniť v plnej verzii, ale aj preto, že krátko po jubilejnom 10. ročníku už bolo jasné, že bol v Piešťanoch posledným. Dlhodobé plány zaviesť na letisku pravidelnú leteckú prevádzku sa totiž dostali do rozporu s konaním podujatí, a tak sa organizátori dostali pred neľahkú úlohu nájsť pre festival s vyše 25-tisícovou účasťou nový priestor.

"Dva roky sme hľadali areál, kde by sme sa vedeli presťahovať. Najväčším problémom bola veľkosť a logistika festivalu, takáto akcia sa nedá postaviť len tak na poli. Rovnako zohrávala rolu aj vzdialenosť od Bratislavy a od letiska Viedeň, kde nám pristávajú všetci zahraniční umelci. Rokovaní sme mali veľmi veľa a týmto by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa nám snažili pomôcť, hlavne zástupcom Žilinského kraja, Trnavského kraja, miest Nitra, Hlohovec, Košice, Trnava a v neposlednom rade aj mesta Trenčín. Rozhodujúcu rolu nakoniec zohralo Ministerstvo obrany, ktoré nám pôvodne chcelo dať k dispozícii letisko Sliač, ale to je momentálne v rekonštrukcii, a tak nám ponúklo letisko Trenčín, ktoré spadá taktiež do jeho pôsobnosti, za čo im patrí veľká vďaka," objasňuje riaditeľ festivalu Ján Trstenský.

Grape festival tak nakoniec našiel dočasné útočisko na letisku Trenčín, kde pravdepodobne pobudne nasledujúce dva ročníky. Následne by už mal byť pripravený na používanie nový areál pripravovaný pri Trnave. "S mestom Trnava sme od roku 2019 v rokovaní ohľadne nového priestoru, ktorý sa nachádza iba pár kilometrov od mesta. Už vtedy sme sa dohodli na spolupráci a vytvorení úplne nového eventového priestoru, ktorý by okrem festivalu slúžil aj na iné kultúrne a spoločenské akcie počas roka. Je to zaujímavý projekt s prihliadnutím na ekológiu, ktorý nás oslovil a veríme, že spoločne vytvoríme jedinečné miesto na zábavu a oddych. Komplexnejšie info by mohlo byť v priebehu budúceho roka. Dúfame, že sa všetko podarí a získame pre festival pekný priestor na niekoľko budúcich rokov."

Pozrite si video, v ktorom Grape svojím typicky odľahčeným štýlom oznámil tieto zásadné novinky:


Grape festival 2022 sa teda uskutoční 12. a 13. augusta na letisku Trenčín. Prvých potvrdených účinkujúcich začnú organizátori zverejňovať v najbližších dňoch, pripravujú tiež špeciálnu zberateľskú edíciu vstupeniek na festival. Všetky informácie sa fanúšikovia dozvedia na oficiálnom webe www.grapefestival.sk a sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Pripomeňte si posledný veľký ročník festivalu v aftermovie 2019:


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka festivalu Denisa Chylová. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti