Hlavná stránka

>

Správy

>

Janais vydala nový album. Vypočujte si jej duet s Martinom Husovským

Janais vydala nový album. Vypočujte si jej duet s Martinom Husovským

Martin Husovský a Janais, 2022
Zdroj: Jakub Steinecker
01.12.2022 - 11:00 | redakcia

Speváčka Janais vydala v novembri piaty štúdiový album s názvom Dve tváre Janais. Teraz z neho predstavuje spoločný duet s Martinom Husovským, lídrom kapely Komajota, ku ktorému dvojica zverejnila pôsobivý videoklip.S Martinom Husovským viaže Janais nielen priateľstvo ale aj viacero hudobných spoluprác z minulosti. A hoci pôvodný úmysel bol mať Martina v pesničke ako klavírny doprovod, napokon sa v nej predstavil aj ako spevák. Symbolicky po desiatich rokoch od ich prvého duetu Keď ťa niet má teda dvojica ďalšiu spoločnú pieseň.

"Závidím Janais jej autorskú hravosť. So slovom i melódiou. Má stále čo povedať, preto verím, že poslucháčov osloví. Spev som nahrával v poľskom Opole, kde som pobýval pracovne v rámci divadelných aktivít. Vzhľadom na diaľku, ktorá nás delila, to vnímam ako dobrodružné nahrávanie. Je to ale pekná skladba a som rád, že môžem byť jej súčasťou," dodáva rodený Prešovčan.

Novinka Len kvôli nám sa týka partnerských vzťahov a vedomia, že každý jeden, i ten zdanlivo najstabilnejší vzťah, prechádza horšími aj lepšími fázami. Z tejto myšlienky vychádza takisto videoklip. "Chcela som vyjadriť obyčajnosť, krehkosť i zraniteľnosť vzťahov ako niečo, k čomu treba pristupovať s úctou, vážnosťou aj nehou. Tieto emócie dokonale stvárnila dvojica profesionálnych tanečníkov, Ivana Antolová a Miro Martinovič. O kameru a réžiu sa opätovne postaral Jakub Šteinecker a veľmi sa teším, že vďaka celému tímu môžeme ľuďom ponúknuť nielen hudobné ale aj vizuálne dielo," prezrádza Janais.


Dve tváre Janais na vianočnom turné

Ako už samotný názov albumu napovedá, nový album vznikal vo dvojici. "Janais, to nie som len ja, za mojou tvorbou je celé tie roky aj môj manžel Peter Kothaj, hudobne aj manažérsky. Nový album je výsledok našej spoločnej práce," dodáva speváčka. Na albume pracovali práve v období, na ktoré nielen kultúrna oblasť, ale i mnohí z nás, nebudeme spomínať najradšej. Napriek náročným mesiacom Janais s manželom dokazujú, že po kreatívnej i umeleckej stránke rozhodne nestrádajú a novinka prináša desiatku príjemných, skôr nežnejších skladieb.

"Nový album je zbierkou singlov z posledných troch rokov, plus niekoľko úplných noviniek nahratých v spolupráci s Randym Gnepom v Basem3nt studio v Prešove. Možno netradične, no zaradili sme naň aj rusínsku ľudovú pieseň Poľana, poľana, ktorú veľmi radi hrávame s kapelou na koncertoch ako prídavok, ale aj naše verzie ukrajinských zľudovelých skladieb Prečistaja Diva a Spi Isuse, spi. Tieto piesne chytili za srdce nielen mňa ale aj poslucháčov. Album je vďaka nim pestrejší, clivejší, no aj vážnejší," hodnotí speváčka.

Vybrané skladby z albumu Dve tváre Janais predstaví speváčka aj na aktuálnom vianočnom turné. "Vianočné koncerty, ktoré, s výnimkou pandémie, každoročne s kapelou odohráme, patria medzi moje najobľúbenejšie," tvrdí speváčka Janais. Ak plánujete zažiť sviatočnú atmosféru turné Vianočná Janais, môžete sa tešiť na speváčkine najobľúbenejšie slovenské koledy, do slovenčiny pretextované svetoznáme vianočné piesne, ale aj jej zimné a vianočné autorské skladby. Interiérové koncerty budú výnimočné aj tým, že na nich speváčka uvedie do života svoj nový, v poradí piaty štúdiový album Dve tváre Janais.

Termíny koncertov Vianočná Janais 2022:

4. 12. (17:00) - Trenčín, Mierové námestie
10. 12. (17:00) - Levoča, Mestský park
11. 12. (18:00) - MsKS Nové Mesto nad Váhom
15. 12. (18:00) - Teatro Colorato, Bratislava
17. 12. (15:30) - Veľké Kostoľany, kultúrny dom
18. 12. (17:00) - Starý Smokovec, Grand Hotel Bellevue
22. 12. (19:00) - Vranov nad Topľou, Bazilika minor
23. 12. (17:00) - Dubnica nad Váhom
7. 1. (18:00) - Sabinov

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Peter Kothaj. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti