Hlavná stránka

>

Správy

>

Unikli mi fotky z filmu pre dospelých, spievajú Smola a Hrušky v novom singli

Unikli mi fotky z filmu pre dospelých, spievajú Smola a Hrušky v novom singli

02.02.2022 - 10:00 | redakcia

Záverom minulého roka vydala kapela Smola a Hrušky svoj nový koncepčný album s názvom Audiostatusy. Väčšinu pesničiek kapela zverejnila spolu s videoklipmi a oficiálny vizuál najnovšie dostala aj skladba Unikli mi fotky, ktorá reflektuje príbehy nespočetného množstva celebrít i bežných ľudí používajúcich internet a sociálne siete.


"Skladba vznikla na základe skúsenosti môjho dobrého priateľa, ktorý sa počas pandémie vyše pol roka nemohol stretnúť s priateľkou, pretože bola v zahraničí. Keďže obom chýbal milostný život, skúsili to riešiť posielaním si pikantných fotiek a videí. Všetko im klapalo až do momentu, keď kamarátovi niekto hackol profil a stal sa obeťou vydierania," približuje inšpiráciu z reálneho života frontman kapely, spevák a autor textu Jozef "Spoko" Kramár.

"Najprv si myslel, že ide o nemiestny žart z jeho okolia. No situácia a vyhrážanie sa vyhrotilo, požadovanú sumu nezaplatil a kompromitujúce materiály sa dostali na siete. Výrazne mu to skomplikovalo súkromný aj profesionálny život. Okrem toho sa mu po pár týždňoch, aj na základe tejto kauzy, vzťah rozpadol. Tragikomický príbeh, no niekedy je asi vhodné rozmýšľať hlavou. Tiež som si ju musel schladiť," priblížil Spoko. Na tvorbe videoklipu Unikli mi fotky sa podieľal populárny český tiktoker David Kaspřák a finálny strih doladil dvorný kameraman skupiny Pavol Varga.


25. výročie vzniku oslávia na akustickom turné

História populárnej kapely Smola a Hrušky sa začala písať v roku 1997, tento rok teda dovŕši štvrťstoročnicu. Počas svojej kariéry odohrala viac ako 1200 koncertov na Slovensku, v Čechách, v Poľsku, v Anglicku aj Izraeli. Napriek tomu, že posledné dva roky je to s koncertovaním poskromne, kapela verí, že tento výročný bude oslavovať na koncertných pódiách so svojimi fanúšikmi.

Aktuálne hudobníci nacvičujú skladby z nového albumu Audiostatusy v špeciálnom programe a aranžmánoch. Fanúšikom ich predstavia počas jarného akustického turné, zároveň chystajú aj novú letnú festivalovú koncertnú šou a tešia sa na tretíkrát preložené česko-slovenské klubové turné na záver roka 2022.

Akustické Hrušky 25 rokov tour 2022:

21. 4. – Spišská Nová  Ves, Reduta (koncertná sála)
22. 4. – Námestovo, Barón pub
23. 4. – Nitra, Music a café
29. 4. – Trenčín, Klub Lúč
30. 4. – Vrútky, RC Mlyn

Vstupenky:  

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Martin Hlavatý, manažér kapely Smola a Hrušky. Text správy sme upravili. Novinky kapely môžete sledovať na jej oficiálnych stránkach na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Foto: Pavol Varga


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti