Hlavná stránka

>

Správy

>

Speváčka Mista posiela svojim fanúšikom Kyslík

Speváčka Mista posiela svojim fanúšikom Kyslík

02.03.2019 - 13:00 | redakcia

Po úspechu posledného songu Nespáľme mosty, ktorého klip má na YouTube vyše 130 tisíc videní, prichádza Mista s novinkou Kyslík. Text k novému songu si opäť napísala Mista a hudbu zložil český hudobný producent a skladateľ Stano Šimor. Vo videoklipe sa Mista predstaví ako skvelá klaviristka.


"Keď máte pocit, že strácate kyslík, je načase posunúť sa ďalej vo svojom živote, zmeniť ovzdušie a poriadne sa nadýchnuť. S nádychom čistého kyslíka prídu aj možnosti na lepšiu budúcnosť. Túto tému som vložila do mojej novej skladby," hovorí na adresu novinky Mista, ktorá už niekoľko rokov žije v Českej republike. V Česku sa naplno venuje tvorbe nových piesní a zároveň rodinnému životu. Najmä manželovi Stanovi Šimorovi, ktorý je zároveň producentem všetkých jej doterajších hitov. V prípade singla Kyslík sa postaral aj o hudbu.


Mista začala profesionálnu kariéru v roku 2011 úspešným singlom Rock It a nasledujúce roky tvorila predovšetkým v angličtine. Pred časom ale Soňa Šimorová alias Mista začala transformáciu a od roku 2017 nahráva songy výhradne v slovenčine. "Aj keď som vždy rada spievala po anglicky, slovenčina je natoľko krásny jazyk, že si zaslúži, aby som práve v ňom prezentovala svoje myšlienky," vyznala sa Mista.

Príkladom jazykovej premeny je aj novinka Kyslík, ku ktorej Mista už stihla nakrútiť aj videoklip. Minimalistický vizuál má omnoho hlbšie poslanie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. "Myšlienky, ktoré som vložila do skladby Kyslík, som sama prežila. Preto viem, ako dôležité je odpútať sa od minulých vzťahov, a posunúť sa v živote ďalej, aj keď je to zo začiatku bolestivé. Je to taká moja osobná výpoveď," dodává interpretka.

Klip má na konte režisér Tomáš Krejčí a jeho tím, s ktorým Mista spolupracuje už niekoľko rokov. "Dlho som hľadala ľudí, s ktorými sa mi bude dobre nakrúcať. Vyskúšala som mnoho režisérov. Ale s Tomášom som od začiatku vedela, že jeho práca a prístup sú presne to, čo som po celé roky hľadala," nešetrí chválou Mista.
Skladba Kyslík je predzvesťou nového autorského albumu, na ktorom Mista teraz pracuje.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti