Hlavná stránka

>

Správy

>

Karmen Pál-Baláž má najhranejšiu domácu skladbu v rádiách. Oslovila aj Nemcov

Karmen Pál-Baláž má najhranejšiu domácu skladbu v rádiách. Oslovila aj Nemcov

02.05.2019 - 15:00 | redakcia

Romantický debutový singel Anjel speváčky Karmen Pál-Baláž je podľa IFPI už dva týždne po sebe najhranejšou slovenskou pesničkou. Nedávno sa jej dokonca ozvali z nemeckého rádia NDR 2, že by túto pieseň chceli predstaviť svojim poslucháčom.


Napriek tomu, že je Karmen Pál-Baláž na slovenskej scéne nováčikom, jej prvotina mala u nás od začiatku mimoriadny úspech. Nielenže ju hrajú najpočúvanejšie rádiá, ale skladbe Anjel sa veľmi darí aj v digitálnom svete. Na Youtube už videoklip nazbieral takmer dva milióny videní. Určite k tomu pomohlo aj rozprávkové video z dielne Jakuba Mahdala, v ktorom Karmen vyzerá ako nežný anjel blúdiaci po zasneženej krajine.

"Keď som sa dozvedela, že moja pesnička je najhranejšia, najprv som tomu nemohla ani veriť. No keď som už zbadala na vlastné oči Anjela pri čísle 1. v tabuľke, hneď som mala obrovský úsmev na tvári. Je to úžasné! Som šťastná, že tejto skladbe, a tiež mne ako novej speváčke na scéne, dali ľudia a rádiá šancu. Cítim, že to celé krásne funguje a som za to veľmi vďačná. Nehovoriac o tom, že sa Anjel zapáčil aj nemeckému rádiu. Iba ma to ešte viac utvrdilo v tom, že hudba nepozná hranice," vyjadrila svoju radosť z úspechu skromná hudobníčka.


Spolupráca s Adamom Ďuricom

Za zrodom Anjela stojí Adam Ďurica, ktorý zhudobnil text od fanúšičky z Popradu Adriany Pusztovej. Potom už len pesničku posunul Karmen a dohliadal na jej produkciu. Ich spolupráca sa však neskončila iba pri jednej pesničke. Adam Ďurica totiž útlu brunetku pozval aj na svoje akustické koncerty ako hudobného hosťa. Karmen si tak mala šancu zaspievať pred jeho fanúšikmi v piatich mestách naprieč Slovenskom. Vždy, keď sa tmavovláska objavila na pódiu, diváci ju privítali obrovským potleskom.

Fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na ich ďalšie spoločné skladby. "Pracujeme na nových pesničkách, dokonca aj v spolupráci s Adamom. Veľmi sa teším, že mi stále pomáha. Ďalšia skladba príde na svet vtedy, keď na to bude vhodná chvíľa a keď bude všetko pripravené. Verím, že to bude už čoskoro," uzatvára speváčka na margo svojich plánov.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Universal Music


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti