Hlavná stránka

>

Správy

>

Žákovic Open je tu už 15 rokov: Na oslave zahrá Ivan Mládek, Mig 21 aj Hex!

Žákovic Open je tu už 15 rokov: Na oslave zahrá Ivan Mládek, Mig 21 aj Hex!

02.06.2015 - 10:10 | redakcia

Obľúbený festival Žákovic Open tento rok oslávi už 15. narodeniny a vy by ste pri tom nemali chýbať! 24. a 25. júla sa v Trenčianskych Bohuslaviciach predstavia obľúbené domáce festivalové stálice, ale aj hostia z Českej republiky - Mig 21 a Ivan Mládek Banjo Band. Chýbať nebude ani futbalový zápas medzi hudobníkmi a fanúšikmi.


Už o sedem týždňov je tu jeden z najobľúbenejších slovenských festivalov, na ktorom si fanúšikovia budú môcť vychutnať pestrú hudobnú dramaturgiu a typickú uvoľnenú atmosféru. "Tešíme sa, že sa nám podarilo dostať tento rok na festival kapely, ktoré patria v rámci tých 15 rokov medzi najobľúbenejšie, pretože mali vždy tie najlepšie koncerty a sú zárukou skvelej zábavy a relaxu," hovorí jeden z usporiadateľov a zakladateľov Žákovic Open, Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Návštevníci sa 24. a 25. júla môžu tešiť na 16 koncertov naprieč všetkými žánrami - od popu, cez jazz, až po alternatívu, ska alebo punk rock. "Medzi stálice nášho festivalu patria kapely Polemic, Hex, Le Payaco, Slobodná Europa, Peter Lipa, Cpt. Slice, O.B.D. Na svojich priaznivcov sa tešia aj ďalšie kapely, ktoré patria medzi to najlepšie, čo na slovenskej scéne máme. Sú to Walter Schnitzelsson, Billy Barman, Hviezda, Bad Karma Boy, či Žena z lesoparku," prezradil organizátor, ktorý je zároveň basgitaristom skupiny Hex. Tá na festivale určite zahrá aj svoju čerstvú novinku Beh.


V krásnom prostredí Bošáckej doliny 15. narodeniny festivalu oslávia aj hudobní hostia z Českej republiky - kapela Mig 21 a Ivan Mládek Banjo Band. "Veľmi sa teším, že u nás opäť vystúpi Jirko Macháček so svojou skvelou kapelou Mig 21, ktorá je v životnej forme. Čo je však pre náš festival absolútna pecka, o ktorú sme sa snažili už zopár rokov, je Ivan Mládek a jeho Banjo Band. Koncerty tohto interpreta sú vždy veľmi príjemným osviežením letných festivalov. Inteligentný humor, skvelé pesničky a k tomu obrovský nadhľad. To je Ivan Mládek," teší sa Yxo.

Festival je známy priateľskou atmosférou a interaktivitou medzi hudobníkmi a fanúšikmi. Stieranie hraníc medzi účinkujúcimi a divákmi najlepšie symbolizuje tradičný futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu. "Kto Žákovic Open navštívil, vie, na čo sa môže tešiť. Nejde iba o samotné koncerty, ale aj o domácku atmosféru, ktorá vždy v našom útulnom areáli panuje. Bez futbalu by náš festival nebol tým, čím je. Už tretí rok za sebou sa uskutoční tento zápas priamo v areáli pred pódiom. Aj týmto spôsobom sa približujeme k našim fanúšikom, aby počas celého festivalu mohli zostať na mieste a nemysleli na nič iné, iba na príjemnú atmosféru, zábavu a relax," uzavrel Yxo.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Článok bol upravený redakciou. Viac podrobnosti nájdete na oficiálnych stránkach www.zakovicopen.sk a www.facebook.com/zakovicopen.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti