Hlavná stránka

>

Správy

>

Rave nie je mŕtvy. Emonoizboyz po rokoch vydali nový singel Forget

Rave nie je mŕtvy. Emonoizboyz po rokoch vydali nový singel Forget

02.06.2020 - 11:00 | redakcia

Slovenské dídžejské a producentské duo Emonoizboyz prichádza po dlhšej odmlke s novým trackom. Tanečná klubová skladba Forget, ktorá svojím zvukom odkazuje na britskú raveovú vlnu z prelomu 80. a 90. rokov, je predzvesťou pripravovaného albumu.


Singel Forget vyšiel v pondelok 1. júna digitálne na labeli No Religion a nájdete ho na všetkých streamovacích platformách. Na Youtube novinku sprevádza videoklip, o ktorý sa postaral tretí člen formácie, VJ SickNico.


Emonoizboyz (ENB) je dvojica dídžejov a producentov z Bratislavy. Ich sety sú plné breakbeatu, hip-hopu, housu, elektra a nečakaných kombinácií a mashupov. Ostré mixy, scratching a rapové sample do zlomeného beatu sú charakteristické nielen pre ich DJ sety ale aj vlastnú hudobnú produkciu. V zložení Hey Emil a Andrej Sabotage hrajú od roku 2007. Dídžejskému stretu však predchádzali spoločné streetartové aktivity - Emil vtedy písal EMO a Andrej NOIZ, z čoho sa prirodzene vyvinul aj ich spoločný názov Emonoizboyz.

Neskôr do formácie pribudol tretí člen, vizuálny umelec SickNico, ktorý sa stará o live videoprojekciu a grafickú identitu hudobného dua. ENB za posledné roky nahrali niekoľko mixtejpov a EP nahrávok a ich tvorbu môžete nájsť aj na albumoch slovenských a českých umelcov. Hrali na stovkách akcí a festivalov vrátane Pohody a Grape festivalu.

Viac sa o formácii dozviete na oficiálnych stránkach emonoizboyz.com a www.facebook.com/emonoizboyz, prierez ich staršou tvorbou vrátane dídžejských setov nájdete na Soundcloude.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Oliver Dvorský z labelu No Religion. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti