Hlavná stránka

>

Správy

>

Spomienka na krátku letnú lásku: Random Choices zverejnili novinku Lívia

Spomienka na krátku letnú lásku: Random Choices zverejnili novinku Lívia

02.06.2020 - 13:00 | redakcia

Štvorica mladých slovenských hudobníkov z kapely Random Choices na seba prvýkrát upozornila EP nahrávkou Medzi nebom, peklom a vedomím, ktorá vznikla v roku 2018 v štúdiu Men At Sound v réžii Matúša Homolu (Autumnist, Nylon Union). Po dvojročnom koncertovaní dozrel čas na prvý album, z ktorého ako najnovšiu ochutnávku ponúkajú singel Lívia.


Skupinu Random Choices tvoria štyria čerství dvadsiatnici Marek Hrdlička (sólová gitara, spev, klávesy, ukulele), Matúš Kocinec (doprovodná gitara), Šimon Oravec (basa, vokály) a Dominik Krasuľa (bicie), ktorí spolu hrajú a píšu pesničky od roku 2017. Vo svojej tvorbe sú úprimní a autentickí, zachytávajú v nej svoje pocity a zážitky, ktoré poslucháčom prezentujú cez texty a hudobné kompozície, v ktorých kombinujú prvky rôznych žánrov ako rock, funk, blues ale aj prvky vážnej hudby.

Svoj prvý dlhohrajúci album nazvali Zrkadlová zem a vydajú ho 31. júla. V najnovšie zverejnenej skladbe Lívia
citlivo a poeticky opisujú letnú vášeň, naivné očakávania a krutú neistotu, ktorá sprevádza vzťah dvoch mladých ľudí od jeho začiatku až do konca. Text piesne má dvoch autorov, prvotný podnet k jeho vzniku dal gitarista Matúš Kocinec. "Spoznali sme sa na Szigete, kde sme spolu strávili krásne štyri dni, ale obaja sme vedeli, že to musí skončiť. Po festivale sme sa museli vrátiť domov a keďže jej domov je v Amerike, ostali nám len spomienky," približuje Matúš pozadie vzniku textu. Aj keď ide o lyrickú skladbu, obsahuje aj dejové prvky, ktoré postupujú textom celej skladby. "Lívia sa pre mňa stala akousi múzou," hovorí Matúš.

"Mal som pripravenú pieseň, ktorá zachytávala veľmi konkrétnu emóciu a keď mi dal Matúš prečítať prvotný koncept textu, vedel som, že to je presne ono," hovorí spevák, gitarista a skladateľ Marek Hrdlička, ktorý sa postaral o hudobné spracovanie piesne. Oproti doterajšej tvorbe skupiny sa novinka líši svojou farebnosťou a diverzitou, ktorú 
do skladby priniesla spolupráca s brnianským His Triom v zložení dvoch huslí a harfy. Príjemným osviežením inštrumentálne prepracovanej skladby je aj ženský spev.


Až do vydania albumu sa Random Choices rozhodli každý mesiac predstaviť dve nové skladby. Začali 28. marca titulnou skladbou Zrkadlová zem a Searching for Inspiration, v apríli nasledovala dvojica piesní Les a Kaviarenská. Novinka Lívia vyšla 22. mája na všetkých známych streamovacích platformách spolu s ďalšou novou piesňou Dievča snov, ku ktorej kapela len pred pár dňami zverejnila karanténny videoklip

Zatiaľ najúspešnejším singlom z albumu Zrkadlová zem je Searching for Inspiration, ktorý krátko po vydaní zaznel v rannej relácií rádia Devín "Čo počúva Soňa Horňáková". Následne sa objavil aj v relácii Rádia Slovensko "Svet hudby", kde sa udržal niekoľko týždňov, či v Demovnici Rádia_FM.


Napísali o nich:

"Myslím že Random Choices sa stávajú skvelým nasledovníkom a pokračovateľom starej trenčianskej rockovej scény." - Ľuboš Dzúrik pre Nový Populár.

"Mají šmrnc a nebojí se experimentovat se zvukem a nástrojovým obsazením, přitom však stále zůstávají věrni svým funk rockovým kořenů," - hudobný kritik Lukáš Pavlica z časopisu Harmonie.

Vypočujte si EP Medzi nebom, peklom a vedomím (2018):


Redakciu Hudba.sk informovala manažérka skupiny Natália Husárová. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa o kapele dozviete na oficiálnej stránke www.facebook.com/randomchoicessk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti