Lost At Sea je názov nového singla Roba Granta, otca americkej speváčky Lany Del Rey. Ten, vo veku 69 rokov, pripravuje debutový album s rovnomenným názvom titulného singla. A hoci Grant nemá hudobné vzdelanie "keď si sadne za klavír, tečú z neho tóny. Melódie prichádzajú bez pozvania," uvádza sa v tlačovej správe.

Pieseň napísal Rob Grant spolu s Lanou Del Rey. Účinkuje v nej aj Budapest Art Orchestra a je už piatym singlom z pripravovaného debutu. "Lost At Sea je hlboko emotívna a éterická pieseň. Spája nádherné vokály Lany Del Rey votkané do hypnotickej klavírnej kompozície. Lanin hlas je strašidelný a silný. Pohybuje sa ako duch ako cez pieseň ako hmla nad oceánom. Pieseň má hlboké posolstvo nádeje...pre všetkých z nás, ktorí sa v dnešnom svete cítime stratení a odpojení," hovorí o skladbe Grant.

"Lost At Sea je dôvod, prečo som vytvoril svoj album – aby som sa podelil o hudbu, ktorá môže priniesť mier a pokoj do veľmi nepokojného sveta," dodal. K novinke dvojica zverejnila dnes ráno aj videoklip, v ktoré obsahuje vzácne rodinné zábery. Záverečné video je veľmi osobné a je popretékané vzácnymi rodinnými zábermi vyrastajúcej rodiny Grantovcov," dodal Grant.

Lana sa na albume, ktorý vychádza 9. júna objaví ešte v jednej piesni, a to v záverečnej Hollywood Bowl. "Toto bude buď začiatok niečoho krásneho, alebo nás všetkých strhne... Nech je sila nás všetkých. Myslím, povedzme si to reálne – vždy bol hviezdou," uviedla speváčka na svojom Instagrame. 

Prečítajte si tiež: Lana Del Rey je jednou z najfascinujúcejších skladateliek súčasnosti. Dokazuje to nevyspytateľným deviatym albumom

Autorka: Miroslava Rabčanová