Hlavná stránka

>

Správy

>

World Music Festival Bratislava už po štvrtýkrát ukáže, že hudba nepozná hranice

World Music Festival Bratislava už po štvrtýkrát ukáže, že hudba nepozná hranice

02.07.2019 - 15:30 | redakcia

O necelé tri mesiace, od 27. do 29. septembra, sa v Bratislave uskutoční štvrtý ročník festivalu World Music Festival Bratislava. Na viacerých miestach hlavného mesta Slovenska bude opäť znieť zaujímavá hudba z rôznych kútov sveta, ethno-jazz aj slovenský folklór.


Aj tentoraz sľubujú organizátori výnimočné zážitky, ktoré prinesú interpreti z viacerých krajín. Je medzi nimi napríklad speváčka Aziza Brahim zo Západnej Sahary, sestry M. Lalitha a M. Nandini z Indie, ktoré virtuózne hrajú na husliach tradičnú karnatickú hudbu, legendárna skupina Canzoniere Grecanico Salentino s modernou interpretáciou juhotalianskeho štýlu pizzica, oceňované arménsko-turecké duo Vardan Hovanissian & Emre Gültekin či úspešný argentínsky umelec Rumbo Tumba. 

Slovenské skupiny a interpreti sa predstavia v rámci showcaseových koncertov domácim fanúšikom aj zahraničným odborníkom. Súčasťou festivalu sú aj ďalšie podujatia - medzinárodná odborná konferencia, workshopy, prednášky, afterpárty a ďalšie, určené odborníkom aj širšej verejnosti. Medzi sprievodnými akciami pre verejnosť vyniká krst nového dvojalbumu Pokošovcov zo Šumiaca. 

Pozrite si, ako to na podujatí vyzeralo minulý rok: 


Jedným z motívov a inšpirácií festivalu je dokázať, že hudba nepozná hranice a že ich môže vďaka svojmu univerzálnemu jazyku úspešne prekonávať. Príkladom toho je aj tvorba arménsko-tureckej dvojice Vardan Hovanissian a Emre Gültekin. Vardan hrá na tradičný arménsky dychový nástroj duduk a turecký hráč Emre zas na strunové nástroje ako sú baglama a saz. Ich dva spoločné albumy vysoko bodovali v hudobných rebríčkoch.


Rovnaké úspechy majú za sebou nahrávky speváčky Azizy Brahim, významnej predstaviteľky "púštneho blues", ktorá sa narodila v utečeneckom tábore, keďže pochádza z územia, o ktoré sa doteraz vedú územné spory. Medzinárodnou hviezdou world music je i skupina Canzoniere Grecanico Salentino, ktorá bola časopisom Songlines vyhlásená za najlepšiu skupinu roka 2018.


World Music Festival Bratislava získal minulý rok ocenenia Najlepší nový festival a Najlepší malý/stredný festival spomedzi 20 etnofestivalov na svete v ankete Transglobal World Music Chart.

Vstupenky na štvrtý ročník festivalu sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, partnermi festivalu sú Bratislavský Samosprávny Kraj, Národné Osvetové Centrum, Kultúrne zariadenia Petržalky, DK Zrkadlový háj, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Bratislava Tourist Board, Krajská Organizácia cestovného ruchu a ďalší. Záštitu nad festivalom má primátor Bratislavy Matúš Vallo.


Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Autorom tlačovej správy je Vladimír Potančok (Hudba sveta_FM).


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti