Hlavná stránka

>

Správy

>

Meredith má hororový klip 4 Days in Delirium. Nakrúcal sa v pražskom dome strachu

Meredith má hororový klip 4 Days in Delirium. Nakrúcal sa v pražskom dome strachu

02.07.2020 - 09:50 | redakcia

Slovensko-česká metalcoreová kapela Meredith predstavuje novú skladbu 4 Days in Delirium. K novému singlu o vnútorných démonoch vznikol hororový videoklip, ktorý sa nakrúcal v Prahe v priestoroch Prague Fear House. V klipe si zahral aj čierny kráľovský had a iné strach naháňajúce tvory.


Metalcoreová kapela Meredith pôvodne vznikla v Košiciach, no v súčasnosti pôsobí v Prahe, kde trojicu pôvodných členov doplnili dvaja českí hudobníci. Zostavu tak tvoria Rob Raven (spev a scream), Marko Malatinski (bicie) a Edd Guoth (gitara) a novými členmi sú Johny Nightmare (basgitara) a Fyery Sorrow (gitara).

Autorom textu k novinke 4 Days in Delirium je spevák Rob Raven. "S nápadom na skladbu prišiel náš bývalý gitarista Roland Hains. Celkovú štruktúru skladby dorobili spolu s gitaristom Eddom Guothom a bubeníkom Markom Malatinskim. Po presťahovaní sa z Košíc do Prahy to bolo pre kapelu náročnejšie, keďže sme zostali v pôvodnej trojici a to Marko, Edd a ja. Takže sme skladbu odložili a čakala na svoje vzkriesenie. Časom sa nám podarilo nájsť tých správnych ľudí do našej Meredith rodiny. Privítali sme dvoch šikovných chalanov a zhodli sme sa, že je čas na novú skladbu v novej zostave. Johnny pridal hutnosť a charakter a Fyery to vyšperkoval svojím špecifickým štýlom. Do textu skladby som zahrnul všetky moje pocity a zážitky z posledného obdobia," vysvetľuje frontman kapely.


Novinku nahrávala kapela Meredith v štúdiu Randal Group Production v Seredi u skúseného muzikanta a výborného gitaristu kapely No Control, Jimiho Cimbalu. "Jimi spolu s Ľubomírom Mazákom odviedli famóznu prácu. Jimi vytvoril k tejto skladbe hororovo-symfonický podmaz, ktorý tomu dodal grády. Chalani makali na hudbe a ja som pripravoval grafiku, s ktorou mi pomohli talentovaní chalani Michal Čerňanský a Mário Daško," konštatuje Rob Raven.    

Vo videoklipe môžu fanúšikovia prvýkrát vidieť celú novú zostavu. Za kameru sa postavil Ondra "Pode" Podešva, o réžiu a scenár sa postaral spevák Rob Raven, ktorý asistoval aj pri strihaní záberov. Hororovú atmosféru navodili svetlá a dymové efekty, ktoré zabezpečil Radovan Korytiak z Edison Records. "Už pri písaní textu som mal predstavu o vizuále klipu. Je to naša zatiaľ najtemnejšia skladba, ktorá vás vtiahne do iného sveta. Vždy som túžil vytvoriť skladbu s hororovou tematikou, ktorá ľuďom ukáže, že mnoho ľudí má svojich osobných démonov, s ktorými musia bojovať. Preto som prišiel s návrhom, že klip nakrútime v Prague Fear House, v ktorom pracujem a ktorý má ideálnu atmosféru," hovorí Rob.

"Úlohu diabla stvárnil môj kamarát a kolega Martin "Vapor" Ivaška, ktorý sa nám staral aj o pitný režim počas nakrúcania. O zapaľovanie sviečok, držanie svetiel a o to, aby sme neumreli hladom sa postarala moja úžasná žena Katarína Peterčák. V klipe si zahral aj nádherný had Lampropeltis getula nigrita, ktorého nám zabezpečila chovateľka a kráľovná plazov Anička Parmová. Zmenšenú napodobeninu mňa samého v klipe vytvorila šikovná mamina môjho kolegu, pani Mária Winterová," menuje spevák ďalších ľudí, bez ktorých by videoklip v tejto podobe nevznikol.

Meredith, 2020

Kapela Meredith vznikla v júli 2010 a prvý koncert odohrala vo februári 2011 v Košiciach. Na konte má výhru v súťaži Rock Me Fest 2012, kde zvíťazila spomedzi 40 kapiel z celého Slovenska. Skupina bodovala aj na súťaži kapiel Rocková Maturita 2015, kde sa umiestnila na druhom mieste. Medzitým sa jej členovia z Košíc presťahovali do Českej republiky, kde sa začína nová éra skupiny.

Meredith majú za sebou desiatky koncertov v kluboch na festivaloch ako napríklad Rock pod kameňom či český Rockfest Dačice. Dokonca si na jednom pódiu zahrali aj s kapelami Stratovarius a Freedom Call a v roku 2016 boli predkapelou známej americkej kapely Trivium v bratislavskom MMC. Na konte majú demo Calm Before The Storm a EP Blood Diamond Scars. Vo vynovenej zostave pripravuje Meredith pre fanúšikov ďalšie nové skladby, novú koncertnú šou aj merch.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na stránke www.facebook.com/MeredithOfficial a staršie nahrávky kapely môžete počúvať na meredithofficial.bandcamp.com.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti